TM 2 Bölümleri 2017

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
TM 2 puan türü ile öğrenci alan bölümleri sizler için listeledik. TM 2 bölümleri 2017 uyumludur, yani günceldir. TM 2 puanınızla aşağıdaki tüm bölümleri tercih edebilirsiniz. TM 2 bölümleri nelerdir 2017, TM 2 puanı ile öğrenci alan üniversite bölümleri, TM 2 ile hangi bölümler tercih edilir, 2017 TM 2 bölümleri.


BÖLÜMÜN ADI
BÖLÜMÜN PUAN TÜRÜ
BÖLÜMÜN EĞİTİM SÜRESİ
Eşit Ağırlıklı Programlar
TM 2
Lisans
Grafik Tasarım
TM 2
Lisans
İktisadi ve İdari Bilimler Programları
TM 2
Lisans
Moda Tasarımı
TM-2
Lisans
Moda ve Tekstil Tasarımı
TM 2
Lisans
Öğretmenlik Programları
TM 2
Lisans
Sınıf Öğretmenliği
TM 2
Lisans
Siyasal Bilimler
TM2
Lisans
Sosyal ve Siyasal Bilimler
TM 2
Lisans
Takı Tasarımı
TM 2
Lisans

TM-2 Puanı Nasıl Hesaplanır?
   TM-2 puan türünün doğru hesaplanması için YGS ve LYS-1, LYS-3 sınavlarına girmeniz gerekmektedir. TM-2 puanının hesaplanmasında YGS puanı %40, LYS puanı ise %60 etkili olmaktadır. Özellikle LYS sınavlarındaki matematik ve edebiyat dersleri çok önemlidir.
YGS- Türkçe %14
YGS-Temel Matematik %14
YGS-Sosyal %7
YGS-Fen %5
Matematik %22
Geometri %8
Türk Dili ve Edebiyatı %22
Coğrafya %8

TM-2 Puanı İçin Hangi LYS Sınavlarına Girmek Gerekir?

   Eşitağırlık bölümü olarak da adlandırılan Türkçe-Matematik bölümü mezunlarının TM-2 puanı için girmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-3 sınavlarıdır. LYS sınavlarına girmeyi hak kazanmak için YGS’den en az 180 puan alınmalıdır. Ancak bu, 180 puan yeterli demek değildir. 180 sadece baraj puanıdır. YGS’niz ne kadar yüksek olursa, istediğiniz bölüme yerleşmeniz de o derecede kolay olacaktır.

TM2 bölümleri 2017, TM 2 bölümleri 4 yıllık, 4 yıllık TM2 bölümleri nelerdir, TM2 puanı ile öğrenci alan 4 yıllık bölümler hangileridir. TM 2 bölümleri taban puanları nasıldır...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger