Nasıl İngilizce Öğretmeni Olunur 2017

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Değerli isimkanlarimaaslari.com okuyucuları, sizler için tüm meslekleri ve mesleklerle ilgili üniversite bölümlerini ayrıntılı olarak tanıtıyor, meslek seçiminizde size bir nebze de olsa yardımcı olmayı hedefliyoruz. İngilizce öğretmeni nasıl olunur sorusuna 2017 yılına uygun güncel bilgilerle cevap vereceğiz. Yazımızı okuduğunuzda, İngilizce öğretmeni olmak için gereken tüm şartları bilecek ve yapmanız gerekenler için ilk adımı atacaksınız.

Öğrencilerin yabancı dile merak duyması, aynı zamanda İngilizce öğretmenlerinin genellikle sevilen öğretmenler olması, öğrencileri bu branş öğretmenliğine yönlendirmektedir. Özellikle ortaokul basamağındaki öğrencilerin en büyük hedefi İngilizce öğretmeni olmak. Bu yazıdan sonra umarız ki hedefinizi iyice netleştirir ve İngilizce öğretmeni olma yolundaki ilk adımı atmış olursunuz. Şimdi dilerseniz Nasıl İngilizce öğretmeni olunur 2017 adlı içeriğimizi küçük başlıklarla daha anlaşılır hale getirelim.

İngilizce Öğretmeni Nasıl Olunur 2017
Arkadaşlar bu başlıkta İngilizce öğretmeni olmak için yapılması gerekenleri çok kısa ve net biçimde maddeler halinde özetleyeceğiz. Daha sonra bu maddeleri ayrıntılı bir şekilde anlatacak ve İngilizce öğretmeni olmak için neler yapılması gerektiğini daha açık hale getireceğim.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

1- İlkokul bitecek.
2- Ortaokul bitecek ve mümkünse iyi bir lise kazanılacak.
3- Lise 1 yanı 9. sınıf bitecek.
4- 10. Sınıfta bölüm seçilirken Yabancı Dil Bölümü tercih edilecek.
5- Hem lise eğitimi görülecek hem de üniversite sınavlarına hazırlanılacak.
6- Son sınıfta YGS sınavına girilecek ve en az 180 puan olmak üzere mümkün olduğunca yüksek puan alınacak.
7- YGS'den aylar sonra yapılan LYS-5 sınavına girilecek ve olabildiğince yüksek puan alınacak.
8- İngilizce Öğretmenliği bölümü tercih edilecek. (Başka bölümden mezun olup İngilizce öğretmeni olmak da mümkündür. Bu konuyu alt başlıklarda ayrıntılı anlatacağız.)
9- İngilizce Öğretmenliği bölümü kazanılacak ve bölüm bitirilecek.
10- KPSS sınavı oturumlarından yeterli puan alınacak, okul tercihi yapılacak ve istenen ilde, istenen okula İngilizce öğretmeni olarak atanılacak.

Evet, arkadaşlar; İngilizce Öğretmeni olmak için ne yapmalıyım diyorsanız yukarıdaki basamakları tek tek geçeceksiniz. Biz Nasıl İngilizce öğretmeni olunur sorusunu henüz eğitim hayatına yeni başlayan birisine göre cevapladık. Siz, eğitim sürecinin herhangi bir basamağındaysanız, bize tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Şimdide İngilizce öğretmeni olmak istiyorum ne yapmalıyım sorusuna ayrıntılı cevap arayanlar için alt başlıklarımıza geçelim.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Lise Döneminde Neler Yapılmalı?
Arkadaşlar yukarıda da değindiğimiz gibi 9. sınıf öğrencileri sene sonunda veya 10. sınıfın başında ondan sonra devam edecekleri bir bölüm seçerler. Bu bölümler genellikle sözel bölümü, sayısal bölümü, eşitağırlık (Türkçe-Matematik) bölümü ve Yabancı Dil gibi bölümlerdir. Sizin hedefiniz İngilizce Öğretmeni olmak olduğu için Yabancı Dil bölümünü seçmelisiniz.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Sınavlara Girilir?
Hedefinizdeki İngilizce öğretmenliği bölümüne yerleşmeniz için girmeniz gereken iki sınav vardır. Bunlar YGS ve LYS-5 sınavlarıdır. Bu iki sınavdan yeterli puanı alırsanız, puanınızın yettiği üniversitenin İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmış olursunuz.

YGS Nedir?
YGS, bütün lise mezunlarının, üniversiteye yerleşmek için girdiği sınavdır. 2 yıllık bölümleri tercih etmek için en az 150 puan alınması gerekir. İngilizc öğretmeni olmak için ise YGS'den en az 180 puan almalısınız; çünkü 4 yıllık bölümleri tercih edecekler LYS sınavlarına da girmelidir. LYS sınavlarına girmeyi hak kazanmak için de YGS'den en az 180 puan almak gerekir. YGS'de Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve sosyal Bilimler soruları vardır.

LYS-5 Sınavı Nedir?
LYS-5 dil sınavıdır. Yabancı diller ile ilgili bölümleri tercih etmek isteyenler bu sınava girerler. Bu sınavda sadece yabancı dil soruları bulunur.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin KPSS
Bir bölümü okuyup üniversite mezunu olmak, o mesleği hemen edindiğiniz anlamına gelmez. İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra devlet okullarına atanmanız için KPSS sınavlarına girmeli, yeterli puanı almalı, sonra da sözlü mülakatlara girip başarılı olmalısınız. Tüm bu sınav ve mülakatlarda başarılı olduğunuzda herhangi bir devlet okulunu tercih edip o okula İngilizce Öğretmeni olarak atanırsınız.

İngilizce Öğretmenliği Değil de Başka Bölüm Okusam İngilizce Öğretmeni Olabilir miyim?
Arkadaşlar, yukarıdaki anlatımı İngilizce öğretmenliği bölümü üzerinden yaptık; ancak bazı farklı bölüm mezunları da İngilizce öğretmeni olabilir. Ama bu bölümler öğretmenlik bölümleri olmadığı için Pedagojik Formasyon Belgesi almanız gerekir. Formasyon aldıktan sonra aşağıdaki üniversite bölümlerinden mezun olanlar da İngilizce Öğretmeni olarak atanabilir. Bu bölümler şunlardı:
-İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
-Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü
-Mütercim-Tercümanlık Bölümü (İngilizce)
-İngiliz Dil Bilimi Bölümü
-Çeviribilim Bölümü (İngilizce)
-İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü

Lisede Yabancı dil Bölümü Okumayanlar İngilizce Öğretmeni Olabilir mi?
Evet arkadaşlar, İngilizce öğretmeni olmak için lisede Yabancı Dil bölümü okumuş olmak zorunlu değil. YGS ve LYS-5 sınavlarına girip yeterli puanı alan herkes İngilizce öğretmenliği bölümünü tercih edebilir.

İngilizce Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017
Yeni atanan bir İngilizce Öğretmeni 2650 lira maaş alır. Ancak ek dersi çok olan bir İngilizce öğretmeninin maşı 3500 liraya kadar da çıkabilir. Kısacacı girdiğiniz ders sayısı ne kadar fazla olursa o kadar maaş alırsınız.
Etiketler: İngilizce öğretmeni olmak için ne yapmalıyım, İngilizce öğretmeni olmak için hangi sınavlara girilir, İngilizce öğretmeni nasıl olunur 2017, İngilizce öğretmeni olma şartları nelerdir, İngilizce öğretmeni olmak için hangi okula gitmeliyim, hangi liseye gitmeliyim, İngilizce öğretmenliği için hangi bölümü seçmeliyim?

Sorularınızı Alalım
Arkadaşlar konu ile ilgili tüm sorularınızı bize sorabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz.

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger