Nasıl Antropolog Olunur?

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
İnsanın nereden geldiğini, kökenini, biyolojik özelliklerini merak edenler Antropolog mesleğine ilgi duyabilirler. Şayet siz de Antropolog olmak istiyorsanız bu yazıyı inceleyerek yolunuzu çizebilirsiniz.


Antropolog Olmak İçin Hangi Lisede ve Hangi Bölümde Okumalıyım?
Antropolog olmak için herhangi bir lisede okumanız yeterlidir. 10. Sınıfta alan/bölüm seçerken Türkçe-Matematik (TM bölümü) bölümünü seçmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Antropolog Olmak İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim?
Antropolog olmak isteyenler üç farklı üniversite sınavına girerler. Bunlar YGS, LYS-1 ve LYS-3 sınavlarıdır. Bu bölüme TM-3 puanı ile öğrenci alınır. Bu yüzden Matematik ve Türkçe testlerini iyi yapmanız size daha fazla puan getirecektir.

Antropolog Olmak İçin Hangi Bölümü Kazanmalıyım?
Antropolog olmak için 4 yıllık Antropoloji bölümünü okumanız gerekir. Bölümden mezun olduktan sonra da KPSS’ye girip yüksek puan alıp Antropolog olarak atanırsınız.

Antropolog Ne Kadar Maaş Alır?
Devlet kurumlarında çalışan bir Antropolog 3 bin lira dolaylarında maaş alır.


ANTROPOLOJİ BÖLÜMÜ TANITIMI
Arkadaşlar Antropolog olma yolunda okuyacağınız Antropoloji bölümünün iş bulma imkanlarını, mezunların ne iş yaptığınız sizler için anlattık. Başlıkları İnceleyelim.

Antropoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Antropoloji bölümü 4 yıllık bir bölümdür. Mezunlara ‘’Antropolog’’ unvanı verilir. Türkiye’de sekiz dokuz üniversitede Antropoloji bölümü bulunmaktadır.

Antropoloji Bölümü Ne İş Yapar?
Antropologlar, insan kökeni ile ilgili araştırmalar yapar, zaman zaman çeşitli bölgeleri gezerek o bölge insanı ile ilgili raporlar ve istatistikler oluşturur ve bunları bilimsel çalışmalarda kullanırlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Plaanlama Teşkilatı, Türkiye İstatistik Kurumu gibi kurumlarda çalışırlar.

Antropoloji Ataması Kolay mı?
Son 5 yılı incelediğimizde sadece bir sene atama yapıldığını görmekteyiz. Bu bölüme yeterince kontenjan verilmediği için KPSS ile atanmak çok zordur.

Antropoloji Bölümü İyi mi?
En iyi bölüm sevilen bölümdür; ancak atanma imkanının olmadığı bölümde işsiz kalıp mutlu olmak da mümkün değildir. Antropoloji KPSS puanları da çok yüksek olduğu için iyi bir bölüm olduğunu maalesef söyleyemeyiz.

Antropolog olmak istiyorum ne yapmalıyım, Antropolog olma şartları nelerdir, Antropolog nasıl olunur, Nasıl Antropolog olunur 2017, Antropolog olmak için gereken şartlar nelerdir, Antropolog olmak için hangi sınavlara girilir, Antropolog olmak için hangi liseye gitmeliyim, hangi bölümü seçmeliyim?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger