Nasıl Almanca Öğretmeni Olunur?

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sevgili öğrenciler ve velileri; hedefi Almanca Öğretmeni olmak isteyen üniversite adayları için ‘’Nasıl Almanca Öğretmeni Olunur 2017’’ adlı yazımızı hazırladık. Almanca öğretmeni olmak istiyorum ne yapmalıyım diyen herkes, bu yazımızı inceledikten sonra kafasındaki tüm sorulara cevap bulacaktır.


Almanca Öğretmeni Olmak İçin Hangi Lisede ve Hangi Bölümde Okumalıyım?
Almanca Öğretmeni olmak için, yasal olarak gitmek zorunda olduğunuz herhangi bir lise yok. Ancak Yabancı Dil alanının/bölümünün açıldığı bir lise sizin için avantaj olacaktır. Her lisede, 9. Sınıftan sonra öğrenciler bölümlere dağıtılır. Almanca Öğretmeni olmak isteyen biri, sayısal, sözel vb. bölümler yerine Yabancı Dil bölümünü seçerse, kendisini o yönde geliştirmiş olacak ve Yabancı Dil sınavından daha yüksek puan alacaktır.

Almanca Öğretmeni Olmak İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim?
Üniversiteye hazırlanıp almanca Öğretmenliği bölümünü tercih etmek isteyenlerin girmesi gereken 2 sınav vardır. Bu sınavlar YGS sınavı ve LYS-5 sınavıdır. LYS-5 yabancı dil sorularının sorulduğu sınav, YGS ise tüm derslerin sorulduğu ve bütün öğrencilerin girdiği sınavdır.

Almanca Öğretmeni Olmak İçin Hangi Bölümü Kazanmalıyım?
Almanca Öğretmeni olmak için en avantajlı bölüm Almanca Öğretmenliği bölümüdür. Almanca Öğretmenliği bölümünü okuyanlar KPSS sınavında yeterli puanı aldığında direkt almanca öğretmeni olabilirler. Ancak Almanca öğretmeni olmak için almanca Öğretmenliği okumak şart değildir. Aşağıdaki bölümleri okuyup formasyon alırsanız ve KPSS’den yeterli puanı alırsanız yine de Almanca Öğretmeni olabilirsiniz. Almanca Öğretmeni olabilen bölümler şunlardır:
-Almanca Öğretmenliği
-Alman Dili ve Edebiyatı
-Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Almanca)
-Alman Dili ve Kültürü Bölümü

Almanca Öğretmenliği bölümünü bitirenler KPSS sınavında da başarılı olursa öğretmen olarak atanır.

Almanca Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?
Devlet okullarına atanan bir almanca öğretmeninin taban maaşı 2650 liradır. Taban maaş, alınan en düşük maaştır. Fazladan ek derse giren bir almanca Öğretmeni 3500 liraya kadar maaş alabilir.


ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ TANITIMI
Arkadaşlar Almanca Öğretmeni olma yolunda okuyacağınız Almanca Öğretmenliği bölümünün iş bulma imkanlarını, mezunların ne iş yaptığınız sizler için anlattık. Başlıkları İnceleyelim.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Almanca Öğretmenliği bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için bu süre 5 yıldır. Bölümün amacı gerek devlet kurumlarında gerekse de özel kurumlarda almanca öğretmeni olarak çalışacak eğitimciler yetiştirmektir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar?
Almanca Öğretmenliği mezunlar devlet okullarında (çoğunlukla liselerde) ve özel okullarda çalışırlar. Öğretmenlik yapmak istemeyen bir mezun çeşitli turizm firmalarında, tercüme bürolarında, Dışişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerinde çalışma imkanına sahiptir.

Almanca Öğretmenliği Ataması Kolay mı?
Almanca Öğretmeni olarak atanmak diğer bazı branşlara göre daha kolaydır. Genellikle KPSS’den 75 veya üzeri puan alanlar devlet okullarına atanmaktadır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü İyi mi?
Atama konusunda şanslı bir bölüm olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca almanca bilen kişi sayısının çok olmaması, sizlere öğretmen olmanın dışında birçok iş imkanı sunabilmektedir.

Almanca Öğretmeni olmak istiyorum ne yapmalıyım, Almanca Öğretmeni olma şartları nelerdir, Almanca Öğretmeni nasıl olunur, Nasıl Almanca Öğretmeni olunur 2017, Almanca Öğretmeni olmak için gereken şartlar nelerdir, Almanca Öğretmeni olmak için hangi sınavlara girilir, Almanca Öğretmeni olmak için hangi liseye gitmeliyim, hangi bölümü seçmeliyim?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger