MF 2 Bölümleri 2017

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
MF 2 puan türü ile öğrenci alan bölümleri sizler için listeledik. MF 2 bölümleri 2017 uyumludur, yani günceldir. MF 2 puanınızla aşağıdaki tüm bölümleri tercih edebilirsiniz. MF 2 bölümleri nelerdir 2017, MF 2 puanı ile öğrenci alan üniversite bölümleri, MF 2 ile hangi bölümler tercih edilir, 2017 MF 2 bölümleri.


BÖLÜMÜN ADI
BÖLÜMÜN PUAN TÜRÜ
BÖLÜMÜN EĞİTİM SÜRESİ
Bahçe Bitkileri
MF 2
Lisans
Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması
MF 2
Lisans
Bahçe ve Tarla Bitkileri
MF-2
Lisans
Balıkçılık Teknolojisi
MF 2
Lisans
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği
MF 2
Lisans
Bitki Koruma
MF 2
Lisans
Bitkisel Üretim ve Teknolojileri
MF 2
Lisans
Biyoloji
MF2
Lisans
Biyoloji Öğretmenliği
MF 2
Lisans
Fen Bilgisi Öğretmenliği
MF 2
Lisans
Fizik
MF 2
Lisans
Fizik Öğretmenliği
MF 2
Lisans
İş Sağlığı ve Güvenliği
MF 2
Lisans
Kimya
MF 2
Lisans
Su Ürünleri Mühendisliği
MF 2
Lisans
Süt Teknolojisi
MF 2
Lisans
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme
MF 2
Lisans
Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi
MF 2
Lisans
Zootekni
MF 2
Lisans

MF-2 Puanı Nasıl Hesaplanır?
Sayısal çıkışlı öğrencilerin üniversite puanları hesaplanırken aşağıdaki değerler dikkate alınır. Bu değerlere baktığımızda MF 2 puanı ile tercih yapmak isteyenler için en önemli derslerin fen derslerinin ve matematik olduğu görülmektedir. Puanınız hesaplanırken hem YGS hem de LYS ler dikkate alınmaktadır. YGS yüzde 40, LYS ise yüzde 60 etkilidir.

YGS-Türkçe %11
YGS-Temel Matematik %11
YGS-Sosyal %5
YGS-Fen %13
Matematik %16
Geometri %7
Fizik %13
Kimya %12
Biyoloji %12

MF-2 Puanı İçin Hangi LYS Sınavlarına Girmek Gerekir?
   Yukarıda mf 2 bölümlerini sıralamıştık. İşte siz yukarıdaki bölümlerden birini tercih edecekseniz önce YGS sınavına gireceksiniz. Bu sınavdan en az barajı (180 puan) geçerseniz, alanınızla ilgili olan LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına girmeye hak kazanmış olursunuz. Yukarıda yüzdeliklerini verdiğimiz dersler de ygs ve lys-1, lys-2 sınavlarındaki derslerdir. Peki sadece lys-1 ve lys 2 sınavlarına mı girebilirsiniz. Hayır, istediğiniz takdirde tüm lys sınavlarına girebilirsiniz. Yani diyelim ki sizin istediğiniz bölüm Türkçe-Matematik bölümünde (TM puan türleri) yer alıyor ama siz yine de o bölümü de tercih etmek istiyorsunuz. İşte o zaman sizin aynı zamanda lys3 sınavına da girmeniz gerekiyor. Herhangi bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin lütfen Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

MF2 bölümleri 2017, MF 2 bölümleri 4 yıllık, 4 yıllık MF2 bölümleri nelerdir, MF2 puanı ile öğrenci alan 4 yıllık bölümler hangileridir. MF 2 bölümleri taban puanları nasıldır...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger