MF 1 Bölümleri 2017

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
MF 1 puan türü ile öğrenci alan bölümleri sizler için listeledik. MF 1 bölümleri 2017 uyumludur, yani günceldir. MF 1 puanınızla aşağıdaki tüm bölümleri tercih edebilirsiniz. MF 1 bölümleri nelerdir 2017, MF 1 puanı ile öğrenci alan üniversite bölümleri, MF 1 ile hangi bölümler tercih edilir, 2017 MF 1 bölümleri.


BÖLÜMÜN ADI
BÖLÜMÜN PUAN TÜRÜ
BÖLÜMÜN EĞİTİM SÜRESİ
Aktüerya
MF 1
Lisans
Aktüerya Bilimleri
MF 1
Lisans
Astronomi ve Uzay Bilimleri
MF-1
Lisans
Bilgisayar Bilimleri
MF 1
Lisans
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
MF 1
Lisans
İstatistik
MF 1
Lisans
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri
MF 1
Lisans
Matematik
MF 1
Lisans
Matematik Mühendisliği
MF 1
Lisans
Matematik Öğretmenliği
MF 1
Lisans
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
MF 1
Lisans
Matematik-Bilgisayar
MF1
Lisans
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri
MF 1
Lisans

MF-1 Puanı Nasıl Hesaplanır?
   Bilindiği gibi 4 yıllık herhangi bir üniversite bölümüne yerleşmek isteyenler öncelikle YGS olmak üzere kendi alanları ile ilgili bir de LYS sınavlarına girerler. Ancak YGS sınavına giren her öğrenci LYS’ye girmeye hak kazanmaz. Bunun için, ÖSYM’nin belirlemiş olduğu 180 baraj puanının alınması gerekmektedir. Bir öğrenci 180 puanın ne kadar üzerinde alırsa o kadar avantajlı olmaktadır. Hemen aşağıda verdiğimiz %’lik bilgilere göre de öğrencilerin üniversite tercih puanı belirlenirken YGS’nin %40 etkili olduğunu görmekteyiz. MF-1 bölümlerinden birini tercih edecek öğrenciler için YGS’deki en önemli ders matematiktir. LYS’de ise yine en büyük yüzdelik değere matematik dersinin sahip olduğu görülmektedir.

YGS-Türkçe %11
YGS-Temel Matematik %16
YGS-Sosyal %5
YGS-Fen %8
Matematik %26
Geometri %13
Fizik %10
Kimya %6
Biyoloji %5

MF-1 Puanı İçin Hangi LYS Sınavlarına Girmek Gerekir?

    MF-1 puan türü ile tercih yapmayı düşünen öğrencilerin girmesi gereken en az 3 sınav vardır. Bunlar; YGS ardından da LYS-1 ve LYS-2 sınavlarıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi LYS sınavlarına girilebilmesi için mutlaka YGS sınavına girilmiş olması ve en az 180 puan alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca kendi alanı dışındaki bölümleri tercih etmek isteyenler istekleri halinde tüm LYS sınavlarına girebilirler. Konuya rağmen anlaşılmayan bir yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

MF1 bölümleri 2017, MF 1 bölümleri 4 yıllık, 4 yıllık MF1 bölümleri nelerdir, MF1 puanı ile öğrenci alan 4 yıllık bölümler hangileridir. MF 1 bölümleri taban puanları nasıldır...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger