Fen Lisesini Kazanmak İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
İnsanlar, kendileri için hedef belirlediği ve bu hedeflere ulaşmak için yeterli çabayı sarf ettiği sürece başarılı olurlar. Hepimiz şu konuda hemfikiriz ki bir 8. sınıf öğrencisinin eğitim konusundaki en büyük hedefi iyi bir Fen Lisesine veya Anadolu Lisesine yerleşmektir. Bir özdeyiş der ki: ''Rotası belli olmayan bir gemiye, hiçbir rüzgar yardım edemez.'' O zaman, TEOG sınavlarına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin yapması gereken ilk şey, varılmak istenen bir hedef belirlemektir.

Fen Lisesi, her 8. sınıf öğrencisinin hayallerini süsler; ancak çok az öğrenci bu hayali gerçekleştirebilir. Bu hayali gerçekleştirenler yani hedefindeki Fen Lisesine veya Anadolu Lisesine yerleşenler yalnız ve yalnız doğru adımlarla ilerleyenler, programlı ve disiplinli şekilde çalışanlardır.

Daha önce sizler için ayrıntılı bir çalışma programı hazırlamıştık. 8. sınıf TEOG ders çalışma planını inceleyerek hedefiniz için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca Fen Lisesini kazanmak için kaç net yapmanız gerektiği konusunda fikir veren Fen Lisesini kazanmak için kaç net yapmak gerekir adlı yazımızın da size fikir vereceğini düşünüyoruz. Şimdi dilerseniz iyi bir liseye yerleşmek için, Fen Lisesini kazanmak için, yüksek puanlı, kaliteli bir anadolu Lisesini kazanmak için günde kaç soru çözmemiz gerektiğine bakalım.

Fen Lisesini Kazanmak İçin Konu mu Çalışılmalı, Soru mu Çözülmeli?
Evet, bol soru çözmek TEOG'da başarıyı getirir; ancak bu tek başına yeterli değildir. TEOG konularını hakkı ile öğrenmeyen, bilgileri yeterince kavramayan bir 8. sınıf öğrencisinin çok soru çözmesi ona pek de bir şey katmayacaktır. Konu çalışmak ve soru çözmek birbirini tamamlayan iki ögedir. Bu nedenle Fen Lisesi için kaç soru çözülmeli sorusunun yanıtına geçmeden önce birkaç tavsiyede bulunalım.

Soru Çözmeye Geçmeden Önce Konuları Mutlaka Çok İyi Bir Şekilde Kavrayın!
Konuları öğrenmeden soru çözmeye geçmek, zaman kaybından başka bir şey değildir. Siz de takdir edersiniz ki 1 sayfalık bir konudan bile onlarca soru çıkarılabilir. Bu nedenle o 1 sayfalık konuyu hakkıyla anlamak için onlarca belki de yüzlerce soru çözmeniz gerekebilir. ancak o 1 sayfalık konuyu öğrenip kavradığınız zaman, konu ile ilgili sorulan tüm sorulara doğru yanıtlar verebilirsiniz. Bu yüzden tekrar söylemeliyiz ki konuları iyice çalışmadan soru çözmeye sakın geçmeyin.

Fen Lisesini Kazanmak, TEOG'da Başarılı Olmak İçin Günde Kaç Soru Çözmeliyim?
Belirlediğiniz hedefe (bir Fen Lisesi veya Anadolu Lisesi) ulaşmak için günde çözmeniz gereken soru sayısı farklı olabilir. Bu yüzden bizler kabataslak bir hesapla TEOG için günde kaç soru çözülmesi gerektiğini ifade etmeye çalışacağız. TEOG için günde 50 ile 100 arasında soru çözmek sizi başarıya ulaştıracaktır. Ancak hedefiniz çok yüksekse elbette bu sayıyı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Eba Kavrama Testleri ve Deneme Sınavları Çok Önemli
Biliyorsunuz, MEB'in resmi sitesinde kavrama testleri ve değerlendirme sınavları yer alıyor. TEOG sınavlarında da bu sorulardan gelebiliyor veya aynı tarz sorular soruluyor. Sizler de bu soruların tamamını mutlaka çözün, çok faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger