Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Nedir?
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik İş İmkanları 2017
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Mezunları Ne İş Yapar?
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Maaşları 2017
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik KPSS Taban Puanları 2017
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Yorumları 2017

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Nedir?
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik programının temel amacı bu ihtiyaca karşılık verebilecek seviyede İspanyol dilini ve kültürünü tanıyan nitelikli çevirmenler yetiştirmektir. Bu program mezunları çeviri yapacağı dilde yazılı edebi eserleri, metinleri, bilimsel makaleleri, gazete ve dergileri, siyasi, hukuki, ekonomik, teknik ve diğer türdeki eserleri çevirecek yeteneklere sahip olur.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-3 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü İş İmkanları
Bu programdan mezun olan öğrenciler için öncelikli hedeflenen çalışma alanları, çeşitli kamu kuruluşları (Dışişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı vb.), Konsolosluklar, yayınevleri, magazin dergileri, gazeteler, film stüdyoları ve Uluslararası Kuruluşlar olmakla birlikte ayrıca özel büro açarak kendi çalışma alanlarını yaratabilir, yeminli mütercimlik belgesine sahip olanlar çeviri bürolarında çalışma hakkı elde ederler.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
- Simultane ve yazılı çeviri büroları,
- TRT,
- Anadolu Ajansı,
- Özel Televizyonlar,
- Gazete Büro ve Ajansları,
- Bankaların kambiyo bölümleri,
- Konsolosluklar,
- Turizm acentaları,
- Özel veya yayınevlerine bağlı olarak kitap çevirileri konuları da faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlardır.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Maaşları
Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-İspanyol Dili ve Edebiyatı

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümü iş olanakları 2 yıllık Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik mezunları ne iş yapar, Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümü hakkında bilgi, Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik maaşları, Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik KPSS atama puanları, Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger