Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Nedir?
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik İş İmkanları 2017
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Mezunları Ne İş Yapar?
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Maaşları 2017
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik KPSS Taban Puanları 2017
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Yorumları 2017

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Nedir?
İngilizce ve Türkçe dilleri arasında pek çok farklı alanda yazılı ve sözlü çeviri yapabilme yeteneğini kazandırmayı ve İngilizce dilinde hem yazılı hem de sözlü iletişim yetkinliği sağlamayı hedeflemektedir.

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-3 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü İş İmkanları
Çevirmenlik mesleği özellikle İngilizce Çevirmenlik günümüzde tüm ülkelerde her iş sahasında aranan ve ihtiyaç duyulan bir meslektir. Başta Çeviri Büroları, Turizm sektörü, Haber Ajansları, Gazete Büroları, Resmi Kuruluşlar ve İthalat-İhracat Şirketleri olmak üzere akla gelen her iş alanında istihdam fırsatı bulunan ender mesleklerden birisidir.

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Programdan mezun olanlar başta yazılı ve simültane olmak üzere yeminli tercümanlık bürolarında çalışabilirler. Bunun yanı sıra mezunlar çeşitli kamu kuruluşlarında (Dışişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı vb.), yayın organlarında, elçiliklerde, konsolosluklarda, kültür merkezlerinde, otellerde, seyahat acentelerinde ve çok uluslu kurum ve kuruluşlarda istihdam edilebilirler

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Maaşları
Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
-Çeviribilim
-İngiliz Dil Bilimi
-İngiliz Dili ve Edebiyatı
-Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümü iş olanakları 2 yıllık Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik mezunları ne iş yapar, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümü hakkında bilgi, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik maaşları, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik KPSS atama puanları, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger