Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. MMM bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Nedir?
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi İş İmkanları 2017
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Nedir?
Un ve Unlu Mamuller Programı'nın amacı, güvenli, kaliteli ve ekonomik un ve unlu mamuller üretimini yapabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış "Tekniker" yetiştirmek; çağdaş düzeyde bilimsel ve uygulamalı eğitim ve araştırmalar yapmak ve birikimini ilgili sanayi dalı ile toplum faydasına sunmaktır.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik) Programı'nda iki yıllık ön lisans eğitimi verilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan mezunlara “Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik) Alanında Ön Lisans Diploması” verilecektir. Gıda Teknikeri ünvanı alacağı öngörülmektedir. Kamu ve özel sektöre ait un ve unlu mamuller sanayi’nin bütün alanlarında un, ekmek, pasta vb. ürünlerin üretim teknikleri, kalite kontrolü, depolanması, pazarlanması ve işletmelerin yönetimi ile ilgili işleri yönetir. Özel ve kamu sektörüne ait gıda analiz laboratuvarlarının un ve unlu mamuller kısımlarında analizlerin gerçekleştirilmesi ve ürün geliştirme çalışmalarını yürütebilirler.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bu programdan mezun olanlar, un ve unlu mamuller teknikeri ünvanını alır. Kamu ve özel sektöre ait Un ve Unlu Mamuller Sanayi'nin bütün alanlarında un, ekmek, pasta vb. ürünlerin üretim teknikleri, kalite kontrolü, depolanması, pazarlanması ve işletmelerin yönetimi ile ilgili işleri yönetir. Özel ve kamu sektörüne ait gıda analiz laboratuarlarının Un ve Unlu Mamuller kısımlarında analizler ve ürün geliştirme ile ilgili işlerde çalışabilirler.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Maaşları
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Gıda Mühendisliği
-Beslenme ve Diyetetik
-Gıda Teknolojisi

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi maaşları, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi KPSS atama puanları, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger