Uçak Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Uçak Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Uçak Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Uçak Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Uçak Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Uçak Teknolojisi Bölümü Nedir?
Uçak Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Uçak Teknolojisi İş İmkanları 2017
Uçak Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Uçak Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Uçak Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Uçak Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Uçak Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Uçak Teknolojisi Bölümü Nedir?
uçak teknolojisi programının temel amacı, havacılık sektöründe hem imalat yapan hem de bakım ve onarım hizmeti sağlayan işletmelerin ihtiyacına uygun olarak kalifiye personeller yetiştirmektir.

Uçak Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Eğitim boyunca öğrencilere mesleki-teknik İngilizce başta olmak üzere Uçak Temel Bilgisi, Temel Elektrik, Uçak Bakım Uygulamaları, Temel Elektronik, Aerodinamik, Uçak Yapıları ve Uygulamaları, Uçak Sistemleri ve Uygulamaları, Pistonlu Motorlar ve Uygulamaları, Elektronik Göstergeler ve Sistemleri, Gaz Türbinli Motorlar ve Uygulamaları, Uçak Göstergeleri ve Pervane konularında eğitim verilmektedir.

Uçak Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Uçak Teknolojisi programından mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; havacılık sektöründe hizmet veren işletmelerde imalat, bakım-onarım, proje, planlama, makine resim ve konstrüksiyonla ilgili bölümlerde görev yapabilirler.

Uçak Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bu programdan mezun olacak öğrenciler, Havacılık sektöründe imalat yapan işletmeler, uçaklara bakım ve onarım yapan işletmelerde istihdam edilebilmektedirler.

Uçak Teknolojisi Bölümü Maaşları
Uçak Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Uçak Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Uçak Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 3500 ila 4500 lira arasında değişebilmektedir.

Uçak Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Elektrik Mühendisliği
-Elektrik-Elektronik Mühendisliği
-Elektronik Mühendisliği
-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
-Enerji Sistemleri Mühendisliği
-Havacılık ve Uzay Mühendisliği 
Makine Mühendisliği
-Otomotiv Mühendisliği
-Pilotaj
-Uçak Elektrik-Elektronik
-Uçak Gövde - Motor
-Uçak Gövde - Motor Bakım
-Uçak Mühendisliği
-Uçak ve Uzay Mühendisliği

Uçak Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Uçak Teknolojisi mezunlarının 72-73 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Uçak Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Uçak Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Uçak Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Uçak Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Uçak Teknolojisi maaşları, Uçak Teknolojisi KPSS atama puanları, Uçak Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger