Turizm Animasyonu Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Turizm Animasyonu hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Turizm Animasyonu bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Turizm Animasyonu mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Turizm Animasyonu bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Turizm Animasyonu Bölümü Nedir?
Turizm Animasyonu Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Turizm Animasyonu İş İmkanları 2017
Turizm Animasyonu Mezunları Ne İş Yapar?
Turizm Animasyonu Bölümü Maaşları 2017
Turizm Animasyonu Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Turizm Animasyonu KPSS Taban Puanları 2017
Turizm Animasyonu Bölümü Yorumları 2017

Turizm Animasyonu Bölümü Nedir?
Turizm Animasyonu programının amacı, öncelikli olarak turizm ve eğlence sektöründe müşterileri dinlendirmek ve eğlendirmek suretiyle, bu kişilerin işletmeye tekrar gelmelerini sağlayabilecek nitelikli elemanlar yetiştirmektir. 

Turizm Animasyonu Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-4 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Turizm Animasyonu programında, Makyaj Tekniği, Komedi Tekniği, Rekreasyon ve Animasyon,Spor ve Oyun Bilgisi,Hareket Ritim ve Dans Tekniği, Sahne Uygulaması, Dünya Dansları, Step-Aerobik, Koreografi, Sahne Araçları Teknik Bilgisi, Temel Müzik Bilgisi, Konuşma Sanatı ve Tekniği, Türk Kültürü ve Halk Bilimleri, Kukla ve Gölge Oyunu, Çocuk Animasyonu, Türk Halk Dansları, İlk Yardım, Su Sporları, El Sanatları gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.

Turizm Animasyonu Bölümü İş İmkanları
Mezunlar turizm işletmelerinde “Animatör” unvanı ile çalışırlar. Animatörler turizm sektörüne ait işletmelerde, eğlence sektöründe, anaokulu ve ilköğretim okullarında, belediyelerde, Halk Eğitim Kurumlarında, animasyon ajanslarında, organizasyon şirketlerinde, tiyatrolarda, televizyonlarda vs. iş bulabilirler.

Turizm Animasyonu Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Animatörler; özel organizasyonlar ve konaklama tesislerindeki eğlencelerde, konukların hoş vakit geçirmelerini ve eğlenmelerini sağlayan nitelikli meslek elemanlarıdır. Animatör hizmet vereceği insanların yaşlarına, cinsiyetlerine, kültürel ve ekonomik düzeylerine göre gereksinimlerini, beklentilerini saptar ve mekânın olanakları çerçevesinde uygun animasyon programları hazırlayarak uygular. Turizm Animasyonu programından mezun olan öğrencilere “ Turizm Animasyonu Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir. Mezunlar turizm işletmelerinde “Animatör” unvanı ile çalışmakta, animatörler turizm sektörüne ait işletmelerde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Turizm Animasyonu Bölümü Maaşları
Turizm Animasyonu bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Turizm Animasyonu mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Turizm Animasyonu maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Turizm Animasyonu Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Drama ve Oyunculuk
-Oyunculuk
-Sahne Sanatları
-Tiyatro

Turizm Animasyonu Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Turizm Animasyonu mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Turizm Animasyonu Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Turizm Animasyonu bölümü iş olanakları 2 yıllık Turizm Animasyonu mezunları ne iş yapar, Turizm Animasyonu bölümü hakkında bilgi, Turizm Animasyonu maaşları, Turizm Animasyonu KPSS atama puanları, Turizm Animasyonu iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger