Sosyal Hizmetler Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sosyal Hizmetler hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Sosyal Hizmetler bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Sosyal Hizmetler mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Sosyal Hizmetler bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir?
Sosyal Hizmetler Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sosyal Hizmetler İş İmkanları 2017
Sosyal Hizmetler Mezunları Ne İş Yapar?
Sosyal Hizmetler Bölümü Maaşları 2017
Sosyal Hizmetler Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sosyal Hizmetler KPSS Taban Puanları 2017
Sosyal Hizmetler Bölümü Yorumları 2017

Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir?
Sosyal Hizmetler Programı, iletişim becerileri yüksek, özverili, sosyal sorunlara duyarlı, dezavantajlı gruplarla çalışma konusunda istekli bireyleri; ahlaki erdemler konusunda topluma rehberlik edebilecek donanıma sahip meslek ara elemanları olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sosyal Hizmetler Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Sosyal Hizmetler, insan hakları ve sosyal adalet ilkelerini temel alan, sosyal değişimi destekleyen, insanların iyilik durumunun geliştirilmesi için insan ilişkilerinde sorun çözmeyi, güçlendirmeyi amaçlayan ve insanların çevreleriyle etkileşim noktalarına müdahale eden uygulamalı bir bilim dalı ve meslektir. 

Sosyal Hizmetler Bölümü İş İmkanları
Sosyal Hizmetler Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kuruluşların çeşitli birimlerinde, kamu ve özel sektöre ait huzurevlerinde, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, engellilere yönelik özel eğitim kuruluşlarında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında, yerel yönetimlerin sosyal yardım ve hizmet birimlerinde çalışabilirler.

Sosyal Hizmetler Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Yukarıda saydığımız kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmek için KPSS’den yeteri puanı almak şarttır. Mezunlar yukarıda sayılan iş alanları ile ilgili her türlü görevi yerine getirmektedir.

Sosyal Hizmetler Bölümü Maaşları
Sosyal Hizmetler bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sosyal Hizmetler mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sosyal Hizmetler maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sosyal Hizmetler Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Sosyal Hizmet
-Sosyoloji

Sosyal Hizmetler Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sosyal Hizmetler mezunlarının 85-87 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sosyal Hizmetler Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sosyal Hizmetler bölümü iş olanakları 2 yıllık Sosyal Hizmetler mezunları ne iş yapar, Sosyal Hizmetler bölümü hakkında bilgi, Sosyal Hizmetler maaşları, Sosyal Hizmetler KPSS atama puanları, Sosyal Hizmetler iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger