Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Nedir?
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri İş İmkanları 2017
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Mezunları Ne İş Yapar?
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Maaşları 2017
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri KPSS Taban Puanları 2017
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Yorumları 2017

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Nedir?
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı'nın temel amacı, havacılık sektörüne ayak uydurabilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, problem karşısında hızlı tepki veren, çözüm odaklı, karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilecek yeteneğe sahip kabin hizmetleri verebilecek personel yetiştirmektir.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü İş İmkanları
“Kabin Memuru ” unvanını alan mezunlar, kazandıkları yetiler doğrultusunda havacılık sektöründe ulusal ve uluslararası hizmet veren yerli işletmelerle tarifesiz sefer düzenleyen havayolu işletmelerinin yanı sıra yabancı havayolu işletmelerinde de istihdam edilebileceklerdir.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezun olan öğrencilerimiz, Havayolu İşletmeleri ve Havaalanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer işletmelerde çalışabilmektedirler. Programı tercih edecek öğrencilerin sektörde Kabin memuru olarak çalışabilmeleri için, Türk Hava Yolları Kabin Memuru İşe Alım Kriterleri özel koşul olarak ele alınmaktadır.
-Kabin memuru
-Operation
-Ground Operatio
- Load Master
-Dispeçer
-Bilet Satış

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Maaşları
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Havacılık Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Seyahat İşletmeciliği
-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği
-Turizm ve Otelcilik
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Lojistik
-Turizm İşletmeciliği

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunlarının 77-78 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü iş olanakları 2 yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunları ne iş yapar, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü hakkında bilgi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri maaşları, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri KPSS atama puanları, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger