Seramik ve Cam Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Seramik ve Cam hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Seramik ve Cam bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Seramik ve Cam mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Seramik ve Cam bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Seramik ve Cam Bölümü Nedir?
Seramik ve Cam Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Seramik ve Cam İş İmkanları 2017
Seramik ve Cam Mezunları Ne İş Yapar?
Seramik ve Cam Bölümü Maaşları 2017
Seramik ve Cam Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Seramik ve Cam KPSS Taban Puanları 2017
Seramik ve Cam Bölümü Yorumları 2017

Seramik ve Cam Bölümü Nedir?
Cam ve Seramik üretimi yapılan işyerlerinde ürünün hammadde aşamasından üretim aşamasına kadarki süreçte çalışan teknik ara elemandır.

Seramik ve Cam Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Seramik ve Cam Bölümü İş İmkanları
Cam-seramik teknikerleri cam sanayi üretim işyerleri, seramik fabrikaları, cam işleme atölyeleri, ateş tuğlası üretim tesisleri, tuğla ve kiremit fabrikaları, cam ve seramik hammaddeleri ile ilgili laboratuarlar, ev seramik atölyeleri, seramikten büro, masa üstü ve duvar panoları üretimi yapılan işyerlerinde çalışabilirler.

Seramik ve Cam Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
-Cam ve seramik üretiminde kullanılan hammaddelerin tespitini ve teminini sağlar,
-Hammaddeden numune alır, laboratuara gönderir, gelen sonuçların uygunluğunu kontrol eder,
-Üretimde kullanılan makinelerde oluşabilecek arızaların giderilmesini sağlar veya giderilmesi için sorumlulara bilgi verir,
-Cam eritme fırınlarında harmanın istenilen şekilde ergitilmesi konusunda çalışır, makinelere kaliteli cam gitmesini sağlar,
-Seramik hamurunun hazırlanması ve fırınlarda istenilen şekilde pişirilmesi konusunda çalışır. Kaliteli ürün üretimi için önlem alır,
-Üretim bandının kontrolünü sağlar,
-Kalite kontrol bölümlerinde uygun olmayan ürünlerin sevkiata karışmaması için önlem alır,
-Sorumluluğunda çalışan personelin eşgüdümü ve yetiştirilmesini sağlar.

Seramik ve Cam Bölümü Maaşları
Seramik ve Cam bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Seramik ve Cam mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Seramik ve Cam maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Seramik ve Cam Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Çini
-Cam
-Seramik
-Seramik ve Cam
-Seramik ve Cam Tasarımı

Seramik ve Cam Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Seramik ve Cam mezunlarının 87-89 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Seramik ve Cam Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Seramik ve Cam bölümü iş olanakları 2 yıllık Seramik ve Cam mezunları ne iş yapar, Seramik ve Cam bölümü hakkında bilgi, Seramik ve Cam maaşları, Seramik ve Cam KPSS atama puanları, Seramik ve Cam iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger