Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Seramik Cam ve Çinicilik hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Seramik Cam ve Çinicilik bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Seramik Cam ve Çinicilik mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Seramik Cam ve Çinicilik bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Nedir?
Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Seramik Cam ve Çinicilik İş İmkanları 2017
Seramik Cam ve Çinicilik Mezunları Ne İş Yapar?
Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Maaşları 2017
Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Seramik Cam ve Çinicilik KPSS Taban Puanları 2017
Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Yorumları 2017

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Nedir?
Seramik, Cam ve Çinicilik programı; girişimci, çok yönlü düşünebilen, sorumluluk alabilen, alanıyla ilgili sektördeki büyük ve küçük işletmelerin teknik, teknolojik, sanatsal açıdan ara eleman ihtiyacını karşılayabilen, teorik, pratik, bilgi ve beceriye sahip mezunlar yetiştirmektir. 

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Program mezunları Seramik, Cam ve Çinici unvanını almaktadır. Programda sayısal dersler ağırlıklıdır. Programın eğitim planına göre öğrenciler orta öğretimde aldıkları temel dersleri pekiştirmekte ve üst bilgilerini almaktadır. Amaç öğrenciye mesleğin teoriğini öğretirken, uygulama ile teorik bilgileri karşılaştırmasını sağlamak ve el becerisi ile ekip çalışmalarını güçlendirmektir.

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü İş İmkanları
Program mezunlarının istihdam alanları; seramik fabrikaları ve seramik atölyeleridir. Mezunlar kamu ve özel sektörde istihdam edilebildikleri gibi kendi iş yerlerini de açabilirler.

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Programımız mezunlarının istihdam alanları oldukça geniştir. Programımızdan mezun olanlar “Seramik, Cam ve Çinicilik Teknikeri” unvanı ile seramik, cam, çini sektörlerine, atölyelerine ve fabrikalarına istihdam edilebilirler. Ayrıca kendi atölyelerini işletebilirler.

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Maaşları
Seramik Cam ve Çinicilik bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Seramik Cam ve Çinicilik mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Seramik Cam ve Çinicilik maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Çini
-Cam
-Seramik
-Seramik ve Cam
-Seramik ve Cam Tasarımı

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Seramik Cam ve Çinicilik mezunlarının 86-89 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Seramik Cam ve Çinicilik bölümü iş olanakları 2 yıllık Seramik Cam ve Çinicilik mezunları ne iş yapar, Seramik Cam ve Çinicilik bölümü hakkında bilgi, Seramik Cam ve Çinicilik maaşları, Seramik Cam ve Çinicilik KPSS atama puanları, Seramik Cam ve Çinicilik iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger