Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Şarap Üretim Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Şarap Üretim Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Şarap Üretim Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Şarap Üretim Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir?
Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Şarap Üretim Teknolojisi İş İmkanları 2017
Şarap Üretim Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Şarap Üretim Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir?
 Şarap Üretim Teknolojisi Program ile, şarap üretim prosesinin yürütülmesinde ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak amaçlanmaktadır.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programında, uygulama ağırlıklı olarak yetiştirilen öğrencilerimize, modern bağ tesisi ve bakımı, fidan üretimi, şaraplık üzüm üretim teknikleri, budama ve terbiye, hastalık ve zararlılarla mücadele, hasat, şarap yapım teknikleri, olgunlaştırma ve şişeleme teknikleri, depolama ve pazarlama teknikleri öğretilmektedir.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Mezun olan öğrenciler, bağ yetiştiriciliği işletmelerinde, şarap üretim işletmelerinde istihdam edilebileceklerdir. Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programı’ndan ndan mezun olan öğrencilere “önlisans diploması” verilir. Mezunlar,tarım teknikerinin tüm yetkilerine sahiptir.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Öğrencilerimiz bu süre sonunda alacakları şarap üretim teknolojisi ve bağcılıkteknikeri unvanı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Tarım İl ve İlçeMüdürlükleri ile Araştırma Enstitülerinde, Şarap Fabrikalarında, Bağcılık veŞarapçılık konusunda özel sektör kuruluşlarında, Zirai İlaç Firmaları, GübreFirmaları vb. kuruluşlarda iş imkanı bulabilirler.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Maaşları
Şarap Üretim Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Şarap Üretim Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Şarap Üretim Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Bahçe Bitkileri
-Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması
-Organik Tarım İşletmeciliği
-Bitki Koruma
-Bitkisel Üretim ve Teknolojileri
-Gıda Mühendisliği
-Gıda Teknolojisi

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Şarap Üretim Teknolojisi mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Şarap Üretim Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Şarap Üretim Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Şarap Üretim Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Şarap Üretim Teknolojisi maaşları, Şarap Üretim Teknolojisi KPSS atama puanları, Şarap Üretim Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger