Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Nedir?
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi İş İmkanları 2017
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Nedir?
Türkiye'de bu isim altında kurulan ilk program olma özelliğini taşıyan Programımız, Devlet Tiyatrolarının, özel tiyatroların, Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnelerinin, bütün opera ve balelerin genel müdürlüklerinin, gösteri merkezlerinin, sanat kuruluşlarının vb. alanların ışık ve ses ile ilgili konularda gereksinim duydukları gerekli teknik ve bilgisayar donanımlarına sahip eğitim görmüş ara teknik eleman yetiştirmektir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Bu programı tercih eden öğrenciler 1. sınıfta temel ses ve ışık derslerini alırken, 2. sınıfta ses veya ışık ağırlıklı dersleri almaları kendi tecihlerine bırakılmaktadır. İsteyen öğrenilerimiz de kredi sınırını aşmamak şartı ile 2. sınıfta tüm ses ve ışık derslerininden seçim yaparak eğitim alabilmektedirler.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Mezun öğrencilerimiz Devlet Tiyatrolarının, özel tiyatroların, Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnelerinin, bütün opera ve balelerin genel müdürlüklerinin, gösteri merkezlerinin, sanat kuruluşlarının vb. ses sanatcılarının, müzik gruplarının ışık ve ses alanlarında gereksininm duydukları eğitim görmüş elemanlar olarak görev almaktadırlar.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Devlet kurumlarına memur olarak atanmak isteyenlerin KPSS'de yeterli puan alması gerekir. 

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Maaşları
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Elektrik-Elektronik Mühendisliği
-Elektronik Mühendisliği
-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
-Film Tasarımı
-Görsel İletişim
-Görsel İletişim Tasarımı
-Görsel Sanatlar
-Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
-İletişim Sanatları
-İletişim Tasarımı
-İletişim ve Tasarım
-Radyo ve Televizyon
-Radyo, Televizyon ve Sinema
-Sahne Tasarımı
-Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi
-Sahne Sanatları
-Sinema ve Televizyon
-Sinema ve Dijital Medya
-Tiyatro

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi mezunlarının 70-75 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi maaşları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi KPSS atama puanları, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger