Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sağlık Turizmi İşletmeciliği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Sağlık Turizmi İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sağlık Turizmi İşletmeciliği İş İmkanları 2017
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yapar?
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Maaşları 2017
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sağlık Turizmi İşletmeciliği KPSS Taban Puanları 2017
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Yorumları 2017

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Sağlık Turizmi İşletmeciliği programının amacı, ülkemizin uluslararası standartlarda sağlık ve konaklama imkânlarını değerlendirerek, ziyaretçilerin tedavilerini en rahat koşullarda geçirmelerini sağlayacak, nitelik olarak gelişmiş sağlık ve turizm bilgisine sahip elemanlar yetiştirmektir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Sağlık Turizmi İşletmeciliği alanında ön lisans diploması verilir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü İş İmkanları
Program mezunları, sağlık kurum ve kuruluşlarının sağlık turizmi birimlerinde, sağlık turizmi ile ilgili faaliyet gösteren acentelerde, sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren otel ve tesislerde iş imkânı bulmaktadırlar.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezunların hem devlet kurumlarında hem de özelde çalışması mümkündür. Devlet kurumlarına atanmak için önlisans KPSS’de başarılı olmak gerekir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Maaşları
Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sağlık Turizmi İşletmeciliği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sağlık Turizmi İşletmeciliği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
Her önlisans bölümünde olduğu gibi Sağlık Turizmi bölümü mezunlarının da DGS ile çeşitli lisans bölümlerine geçiş yapma olanağı bulunmaktadır; ancak Sağlık turizmi İşletmeciliği dikey geçiş bölümleri ÖSYM tarafından henüz belirlenmemiş ve yayınlanmamıştır.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sağlık Turizmi İşletmeciliği mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü iş olanakları 2 yıllık Sağlık Turizmi İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi, Sağlık Turizmi İşletmeciliği maaşları, Sağlık Turizmi İşletmeciliği KPSS atama puanları, Sağlık Turizmi İşletmeciliği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger