Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Sağlık Kurumları İşletmeciliği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sağlık Kurumları İşletmeciliği İş İmkanları 2017
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yapar?
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Maaşları 2017
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sağlık Kurumları İşletmeciliği KPSS Taban Puanları 2017
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Yorumları 2017

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Çağdaş ve evrensel değerler ışığında,sağlık yönetimi ve işletmeciliği alanına katkıda bulunmak ve ülkemizdeki sağlık sisteminin çeşitli kademelerinde yöneticilik yapabilecek kapasite, bilgi, beceri ve donanıma sahip sağlık yöneticileri yetiştirmektir. 

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, sağlık işletmelerindeki iş olanaklarından yararlanabilirler.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü İş İmkanları
Sağlık Kurumları İşletmecisi kamu, üniversite ve vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, Emekli Sandığı, Bağkur, SSK gibi kuruluşların sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç ve tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında ve sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler. Sağlık kuruluşlarının çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi gereğinin giderek daha fazla hissedilmesi ile bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinim artacaktır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
-İşletmenin sağlık politikasını oluşturur.
-İşletmede sağlık bilgi sistemi kurar ve yönetir.
-Sağlık hizmetlerinin etkin olarak sunulabilmesi için gereken para ve personeli sağlar ve yönetir.
-Personelin uygun birimlerde görevlendirilmesini sağlar.
-Çalışmalar düzenler ve hizmetlerin etkin bir biçimde yürütülmesini sağlar.
-Sağlık alanındaki gelişmeleri izler.
-Çalıştığı kurumda hizmetin kalitesini artırıcı önlemler alır.
-Muayene ve sağlık ücretini saptar,
-Çevre sağlığı ile ilgili gereken çalışmaları yapar veya yaptırır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Maaşları
Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sağlık Kurumları İşletmeciliği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-İşletme
-İşletme Yönetimi
-Sağlık İdaresi
-Sağlık Yönetimi

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunlarının 86-87 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü iş olanakları 2 yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği maaşları, Sağlık Kurumları İşletmeciliği KPSS atama puanları, Sağlık Kurumları İşletmeciliği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger