Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir?
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri İş İmkanları 2017
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Mezunları Ne İş Yapar?
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Maaşları 2017
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri KPSS Taban Puanları 2017
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Yorumları 2017

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Nedir?
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri alanı altında yeralan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen bir bölümdür. Bu alanda verilen eğitimde Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri sektörüne eleman yetiştirilir.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-4 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri programında öğrenciler, sektörde nitelikli insan kaynağına ihtiyaç olan tüm alanlarda, çağın teknolojisinden yararlanarak uygulama ağırlıklı bir eğitim alırlar.
Saç kesimi, şekillendirme ve renklendirmesi, vücut bakımı, epilasyon, makyaj, el, ayak ve tırnak bakımı konularında deneyim ve beceri sahibi olmaları için gereken derslerin yanında, girişimcilik ve etkili iletişim konularında da bilgi sahibi olarak mezun olurlar.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü İş İmkanları
Çalışma Alanları 
-Güzellik salonları
-Kuaför salonları
-Sağlık merkezleri
-Kozmetik sektörü
-Turizm sektörü
-Hastane sektörü
-Spor merkezleri
-Masaj merkezleri
-Sinema – dizi setleri
-Televizyon stüdyoları
-Akşam Sanat Okulları
-Halk Eğitim Merkezleri
-Freelance (serbest)

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümünden mezun olan öğrencilerimiz, güzellik salonlarında, bayan ve erkek kuaför salonlarında, televizyon, sinema ve tiyatro sektöründe, kozmetik sektöründe ve spa merkezlerinde görev alabilirler. Ayrıca özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilirler.
Görevleri
-İş organizasyonunu yapmak,
-Kişisel hijyen yapmak,
-Müşteriyi karşılamak ve ön hazırlık yapmak,
-Saç yıkamak,
-Fön çekmek,
-Saç kesimi yapmak,
-Saça boya uygulamak,
-Saç rengini açmak,
-Saça röfle ve meç uygulamak,
-Saça permanant ve defrize uygulamak,
-Saç bakımı uygulamak,
-Saça mizanpli uygulamak,
-Saça topuz uygulamak,
-Saça örgü uygulamak,
-Gelin başı yapmak,
-Saça maşa uygulamak,
-Vak uygulamak,
-Saça zekzel, akroş, papiyot uygulamak,
-Saça rasta uygulamak,
-Saç kaynağı yapmak,
-Peruk ve postiş, sakal, bıyık uygulamak,
-Sakal ve bıyık şekillendirmek,
-Saç ve yüz masajı uygulamak,

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Maaşları
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Kimya

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü iş olanakları 2 yıllık Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri mezunları ne iş yapar, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü hakkında bilgi, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri maaşları, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri KPSS atama puanları, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger