Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Raylı Sistemler İşletmeciliği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Raylı Sistemler İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Raylı Sistemler İşletmeciliği İş İmkanları 2017
Raylı Sistemler İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yapar?
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Maaşları 2017
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Raylı Sistemler İşletmeciliği KPSS Taban Puanları 2017
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Yorumları 2017

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Günümüzde yaygınlaşma eğilimi gösteren hızlı trenler ile normal trenler, metro (yeraltı treni), kentiçi raylı sistemler gibi demiryolu taşımacılığı sektörünün gerektirdiği işletmecilik bilgilerinin verilmesi, ulaşımda hareketliliğinin planlanması, maliyet-kârlılık ve ücretlendirilme politikasının belirlenmesi, personel hareketliliğinin planlanması konularında bilgi ve uygulama yeteneğine sahip nitelikli elemanlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü İş İmkanları
Programdan mezun öğrencilerimiz, başta TCDD’nin yaygın durumda olan birimlerinde, kentiçi raylı sistemlerde, metrolarda (yeraltı trenleri) ve bu sektöre yeni girmeye başlayan özel kurum ve kuruluşlarda kolaylıkla çalışma imkânı bulabilmektedirler.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Ülkemizde demir yollarına giderek daha fazla önem verilmektedir son yıllarda özellikle büyük şehirlerde belediyelerin işletmesinde bulunan hafif raylı sistemler ve tramvay toplu taşıma hizmetleri sürekli olarak gelişme göstermekte ve bu alanda ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Nitelikli bir Raylı Sistemler İşletme Teknikeri, özellikle lojistik firmalarda iş bulabilir. Bu alanda kendini yetiştirmiş elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. 
-İşletmeyi sevk ve idare eder, 
-İşletmede ihtiyaç duyulan teknik donanım, personel vb. ihtiyacı hazır tutar, 
-Lojistik faaliyetleri yapar, 
-Yıllık bütçeleri hazırlar,
- İşletme ile ilgili kontrol işlemlerini yapar, 
- İşletme organizasyonu ile ilgili bilgi ve belgeleri tanzim eder,
-Sorumluluk alanını aşan her durumda üstlerine bilgi verir.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Maaşları
Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Raylı Sistemler İşletmeciliği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Raylı Sistemler İşletmeciliği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Lojistik
-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
-Uluslararası Lojistik Yönetimi

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Raylı Sistemler İşletmeciliği mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü iş olanakları 2 yıllık Raylı Sistemler İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi, Raylı Sistemler İşletmeciliği maaşları, Raylı Sistemler İşletmeciliği KPSS atama puanları, Raylı Sistemler İşletmeciliği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger