Perfüzyon Teknikleri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Perfüzyon Teknikleri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Perfüzyon Teknikleri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Perfüzyon Teknikleri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Perfüzyon Teknikleri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Perfüzyon Teknikleri Bölümü Nedir?
Perfüzyon Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Perfüzyon Teknikleri İş İmkanları 2017
Perfüzyon Teknikleri Mezunları Ne İş Yapar?
Perfüzyon Teknikleri Bölümü Maaşları 2017
Perfüzyon Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Perfüzyon Teknikleri KPSS Taban Puanları 2017
Perfüzyon Teknikleri Bölümü Yorumları 2017

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Nedir?
Perfüzyon Teknikleri programının amacı, kalp damar cerrahı veya anestezist gibi bir uzman hekimin gözetiminde; kalp ameliyatlarında kullanılan kalp-akciğer makinesini, dolaşım veya solunum yetmezliklerinde kullanılan kalp-akciğer destek cihazlarınış böbrek yetmezliğinde kullanılan diyaliz cihazlarını, hemo-diyafiltrasyon ve ototransfüzyon cihazlarını hazırlayıp çalıştıracak ve takip edecek sağlık teknikerleri yetiştirmektir.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü İş İmkanları
Mezunlar; üniversite, devlet ve özel hastanelerin ameliyathane, yoğun bakım ve diyaliz bölümlerinde çalışabilirler. Mezun olanlar, kalp ameliyatlarında, kalp- akciğer makinesini kurup ameliyat süresince makine yardımı ile kan dolaşımının devamını sağlar; karaciğer nakli sırasında dolaşımı sağlayan makineyi, diyaliz makinesini kurar ve çalıştırır. Perfüzyon teknikerleri özel ve resmi hastanelerde çalışma olanağı bulabilirler. Ayrıca üniversitelerde yapılan bilimsel çalışmalar da da Perfüzyon Teknikeri olarak çalışabilirler.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Perfüzyon Teknikeri kalp ameliyatlarında kalp- akciğer makinesini kurup ameliyat süresince makine yardımı ile kan dolaşımının devamını sağlar, karaciğer nakli sırasında dolaşımı sağlayan makineyi, diyaliz makinesini kurar ve çalıştırır. Perfüzyon Teknikerleri özel ve resmi hastanelerde çalışma olanağı bulabilirler. Ayrıca üniversitelerde yurtiçi ve yurtdışı destekli yapılan bilimsel araştırmalarda Perfüzyon Teknikeri olarak çalışabilirler.
Perfüzyon teknikleri programını bitirenlere “Perfüzyon Teknikeri” unvanı verilir.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Maaşları
Perfüzyon Teknikleri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Perfüzyon Teknikleri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Perfüzyon Teknikleri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Hemşirelik
-Hemşirelik  ve Sağlık Hizmetleri
-Perfüzyon

Perfüzyon Teknikleri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Perfüzyon Teknikleri mezunlarının 71-78 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Perfüzyon Teknikleri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Perfüzyon Teknikleri bölümü iş olanakları 2 yıllık Perfüzyon Teknikleri mezunları ne iş yapar, Perfüzyon Teknikleri bölümü hakkında bilgi, Perfüzyon Teknikleri maaşları, Perfüzyon Teknikleri KPSS atama puanları, Perfüzyon Teknikleri iş imkanları 2017...

1 yorum:

Ben bu sene perfüzyon teknikeri düşünüyorum ama galiba sağlık bakanlığı açıklamasında bu bölüme hiç kadro verilmiyor lütfen güncel bilgilerle bana yardimcİ olabilir misiniz

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger