Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Nedir?
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi İş İmkanları 2017
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar?
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Maaşları 2017
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi KPSS Taban Puanları 2017
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Yorumları 2017

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Nedir?
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi programının amacı, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan perakendecilik sektörünün ihtiyacı olan nitelikli personel kaynağını yetiştirmektir. 

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
AÖF anadolu Üniversitesinde okutulmaktadır.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü İş İmkanları
İki yıl süreli Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi önlisans (uzaktan eğitim) programından mezun olan öğrenciler, “Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Meslek Elemanı” ünvanı alabilecekler  ve bu sektörde pek çok alanda çalışma imkanı bulabileceklerdir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, alışveriş merkezlerinde, çok katlı mağazalarda, süpermarket, hipermarket gibi perakendeci mağazalarda satış, mağaza işletme ve pazarlama pozisyonlarındaki iş olanaklarını değerlendirebilirler.​

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Programdan mezun olacak öğrenciler,  2 yıllık öğrenimleri boyunca aldıkları (Genel İşletmecilik , Perakendeciliğe Giriş, Girişimcilik, Pazarlama Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Müşteri ilişkileri Yönetimi, Stratejik Yönetim, Depo ve Stok Yönetimi, Tüketici Davranışları, Perakende Mağaza Yönetimi, Marka Yönetimi, Perakendecilikte Sermaye Yönetimi, Organizasyonlarda Davranış, Genel Muhasebe, Tedarik Zinciri Yönetimi, Kişisel Satış ve Satış Yönetimi, Bütünleştirilmiş Pazarlama işletişimi, Pazarlama Araştırması,İnsan Kaynakları Yönetimi, Zaman ve Stres Yönetimi, Türk Vergi Sistemi, Türkiye Ekonomisi gibi) derslerle perakendecilerin ihtiyaç duyduğu yetişmiş personel açığını dolduracak  niteliklere sahip olacaklardır.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Maaşları
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
-İletişim
-İletişim Bilimleri
-İşletme
-İşletme Enformatiği
-İşletme Yönetimi
-İşletme-Ekonomi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Pazarlama
-Reklam Tasarımı ve İletişimi
-Reklamcılık
-Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Uluslararası İşletme
-Uluslararası İşletmecilik
-Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
-Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret
-Uluslararası Ticaret ve Finans
-Uluslararası Ticaret ve Finansman
-Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik
-Uluslararası Ticaret ve Pazarlama

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü iş olanakları 2 yıllık Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunları ne iş yapar, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü hakkında bilgi, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi maaşları, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi KPSS atama puanları, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger