Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Nükleer Tıp Teknikleri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Nükleer Tıp Teknikleri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Nükleer Tıp Teknikleri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Nükleer Tıp Teknikleri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Nedir?
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Nükleer Tıp Teknikleri İş İmkanları 2017
Nükleer Tıp Teknikleri Mezunları Ne İş Yapar?
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Maaşları 2017
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Nükleer Tıp Teknikleri KPSS Taban Puanları 2017
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Yorumları 2017

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Nedir?
Nükleer tıpta teşhis ve tedavi için radyoaktif maddeleri güvenli ve yetkin bir şekilde hazırlayıp kullanabilen, teknolojik cihazlarla görüntüleme ve görüntülerin proses işlemlerini yapabilen, radyasyon güvenliği konusunda eğitimli, gelişen teknolojiyi sahada uygulayabilecek teknik donanımda, bilgiyi sentezleme becerisine sahip, göz ve el koordinasyonunu rahat kullanabilen, iletişim becerilerini kullanabilen, nükleer tıp uzmanı ve diğer sağlık personeli ile koordinasyon sağlayabilecek nitelikli teknik elemanlar yetiştirmektir. 

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü İş İmkanları
Programdan mezun olanlar Nükleer Tıp uzmanının gözetim ve denetiminde özel ve kamu hastanelerinin Nükleer tıp bölümünde, sağlık sektöründe hizmet veren firmalarda, ilgili ARGE laboratuarları ve ilgili özel ve kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilirler.
Programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında; Sağlık Bakanlığı, Sağlık Müdürlükleri, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Kamu ve özel sağlık kuruluşları ile Radyofarmasötik üretim merkezleri ve Nükleer Tıp Derneği ile işbirliği içinde olunacaktır.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bu programdan mezun olanlar Nükleer Tıp alanında Sağlık Teknikeri olarak çalışabilir.
Mezunlarımız, Nükleer Tıp uzmanının gözetim ve denetiminde kamu, özel ve üniversite hastanelerinin Nükleer tıp bölümünde, sağlık sektöründe hizmet veren firmalarda, ilgili ARGE laboratuvarları ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Maaşları
Nükleer Tıp Teknikleri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Nükleer Tıp Teknikleri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Nükleer Tıp Teknikleri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
-Hemşirelik
-Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Nükleer Tıp Teknikleri mezunlarının 78-79 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Nükleer Tıp Teknikleri bölümü iş olanakları 2 yıllık Nükleer Tıp Teknikleri mezunları ne iş yapar, Nükleer Tıp Teknikleri bölümü hakkında bilgi, Nükleer Tıp Teknikleri maaşları, Nükleer Tıp Teknikleri KPSS atama puanları, Nükleer Tıp Teknikleri iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger