Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Nedir?
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği İş İmkanları 2017
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Mezunları Ne İş Yapar?
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Maaşları 2017
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği KPSS Taban Puanları 2017
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Yorumları 2017

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Nedir?
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Programı, temel nükleer yapı, radyasyon kaynakları ve uygulama alanları, radyasyon zırhlama ilkeleri, radyasyonun biyolojik etkileri, radyoaktif malzemeler ve atık yönetimi, uygulamalı sağlık fiziği, reaktör teorisi ve işletme, ulusal ve uluslar arası nükleer düzenlemeler ve mevzuat alanlarında edindikleri bilgi ve becerilerle nükleer teknolojilerin endüstriyel uygulamalarına hâkim, radyasyon alanlarında çalışma bilincine sahip, yeni teknolojileri anlama ve mevcut problemlere uygulama becerisi olan nitelikli ve alanında uzman ara eleman yetiştirmektedir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü İş İmkanları
Program mezunları öncelikli olarak nükleer enerji santralleri olmakla beraber radyoizotop üretim merkezleri, devlet hastaneleri ve özel hastanelerdeki Nükleer Tıp Laboratuarında, Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji Departmanlarında, kalite-kontrol ve kalibrasyon hizmeti veren firmalar, radyoaktif malzeme üreticisi ya da radyoaktif kaynakları kullanarak hizmet veya servis sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarında istihdam edilebileceklerdir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Program mezunlarının başlıca istihdam alanları:
-Nükleer güç santralleri,
-Radyoizotop üretim merkezleri,
-Devlet hastaneleri ve özel hastaneler,
-Kalibrasyon firmaları
Radyoaktif malzeme üreticisi ya da radyoaktif kaynakları kullanarak hizmet veya servis sağlayan kurum ve kuruluşlarıdır.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Maaşları
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Enerji Sistemleri Mühendisliği
-Elektrik Mühendisliği
-Elektrik-Elektronik Mühendisliği
-Fizik
-Nükleer Enerji  Mühendisliği

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü iş olanakları 2 yıllık Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği mezunları ne iş yapar, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü hakkında bilgi, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği maaşları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği KPSS atama puanları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger