Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Nedir?
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İş İmkanları 2017
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunları Ne İş Yapar?
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Maaşları 2017
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları KPSS Taban Puanları 2017
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Yorumları 2017

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Nedir?
Meslek yüksek okullarında 2 yıl olarak okutulan muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü; muhasebe ve vergi konusunda hizmet veren şirketlerin, mali müşavirlik bürolarının, kamu ya da özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve finans departmanlarının ihtiyacını karşılamak üzere muhasebe elemanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünde okuyan öğrenciler,  2 yıllık öğrenimleri süresince muhasebe alanında yetiştirilmekte, genel muhasebe, vergi uygulamaları, muhasebe paket programları gibi konularda eğitim almaktadırlar.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü İş İmkanları
Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden mezun olanlar, Muhasebe meslek elemanı ünvanı ile Ön Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Öğrenciler istedikleri taktirde, sınavsız olarak Açık Öğretim Fakültesi üçüncü sınıfına geçiş yaparak lisans eğitimini tamamlama hakkına sahiptirler. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler üç yıl staj yaptıktan sonra ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı oldukları takdirde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına sahip olabilirler.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları programından mezun olan öğrenciler, muhasebe ve mali müşavirlik bürolarında, dış ticaret ve finans kuruluşlarının ilgili departmanları ile ticarî işletmelerin muhasebe servislerinde çalışabilirler.Ayrıca her türlü kuruluşun mali işlerle ilgili bölümlerinde görev alabilirler.
Muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe bölümlerinde, Maliye Bakanlıklarının çeşitli birimlerinde ve özellikle vergi dairelerinde görev alabilirler. Muhasebe ve vergi uygulama meslek elemanlarının vergi dairelerinde, muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe servislerinde, muhasebe programı yapan işyerlerinde çalışma olanakları vardır
Program mezunları basta Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ile Yeminli Mali Müşavir bürolarında yardımcı eleman olarak çalışmaktadırlar. Ayrıca mezunlar, bankalar, sigorta şirketleri ile turizm, inşaat ve endüstri isletmelerinde, muhasebe elemanı olarak çalışmaktadırlar. Mezun olan öğrencilerin çoğu piyasada is bulmaktadırlar.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı başarı ile tamamlayan mezunlar, büyük kuruluşların muhasebe, finans ve denetim birimlerinde, mali müşavirlerin ve yeminli mali müşavirlerin bürolarında yardımcı eleman, bankalar, sigorta şirketleri ile turizm, inşaat ve endüstri işletmelerinde muhasebe elemanı olarak çalışmaktadır.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Maaşları
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
-Ekonomi
-İktisat
-İşletme
-İşletme Bilgi Yönetimi
-İşletme Enformatiği
-İşletme Yönetimi
-İşletme-Ekonomi
- Lojistik Yönetimi
-Maliye
-Muhasebe
-Muhasebe Bilgi Sistemleri
-Muhasebe ve Finans Yönetimi
-Muhasebe ve Finansal Yönetim
-Muhasebe ve Denetim
-Uluslararası Finans
-Uluslararası Finans ve Bankacılık
-Uluslararası İşletme
-Uluslararası İşletmecilik
-Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
-Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret
-Uluslararası Ticaret ve Finans
-Uluslararası Ticaret ve Finansman
-Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunlarının 76-92 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü iş olanakları 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunları ne iş yapar, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü hakkında bilgi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları maaşları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları KPSS atama puanları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger