Moda Yönetimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Moda Yönetimi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Moda Yönetimi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Moda Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Moda Yönetimi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Moda Yönetimi Bölümü Nedir?
Moda Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Moda Yönetimi İş İmkanları 2017
Moda Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar?
Moda Yönetimi Bölümü Maaşları 2017
Moda Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Moda Yönetimi KPSS Taban Puanları 2017
Moda Yönetimi Bölümü Yorumları 2017

Moda Yönetimi Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Moda Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
2014-15 Eğitim Öğretim yılında Türkiye’de ilk kez Faruk Saraç  Tasarım Meslek Yüksekokulu’ nda eğitim hayatına başlamış olan Moda Yönetimi  Bölümü; Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü’ nde moda alanında profesyonel yöneticiler  yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Moda Yönetimi Bölümü İş İmkanları
Mezunlarımız, moda ve tekstil  sektöründe yer alan firmalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, ulusal ve  uluslararası markalarda;
  -Ürün Müdürü
 - Tasarım Yöneticisi
  -Marka Uzmanı
  -Müşteri Temsilcisi
  -Perakende Müdürü
  -Mağaza Müdürü
  -Pazarlama Uzmanı
  -İletişim Yöneticisi
  -Moda Editörlüğü
  -Stil Danışmanlığı veya çeşitli üretim  departmanlarında kariyer fırsatları bulacaklardır.
Ayrıca sektöre kendi  atölyelerini, iş yerlerini, moda evi veya ofislerini açarak da kariyer fırsatları oluşturabileceklerdir.

Moda Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Moda ve tekstil sektöründe yer alan perakende firmalarında, marka distribütörlüğü yapan şirketlerde, çoklu marka alımı yapan zincir mağaza kuruluşlarında marka, pazarlama ve perakende alanlarında çalışabilirsiniz:
-Marka Uzmanı
-Pazarlama Uzmanı
-Kategori Uzmanı
-Mağaza Yöneticisi


Moda Yönetimi Bölümü Maaşları
Moda Yönetimi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Moda Yönetimi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Moda Yönetimi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Moda Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Moda Giyim Tasarımı
-Moda Tasarımı
-Moda ve Tekstil Tasarımı
-Tekstil
-Tekstil Mühendisliği
-Tekstil Tasarımı
-Tekstil ve Moda Tasarımı

Moda Yönetimi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Moda Yönetimi mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Moda Yönetimi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Moda Yönetimi bölümü iş olanakları 2 yıllık Moda Yönetimi mezunları ne iş yapar, Moda Yönetimi bölümü hakkında bilgi, Moda Yönetimi maaşları, Moda Yönetimi KPSS atama puanları, Moda Yönetimi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger