Mobilya ve Dekorasyon Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Mobilya ve Dekorasyon hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Mobilya ve Dekorasyon bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Mobilya ve Dekorasyon mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Mobilya ve Dekorasyon bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Nedir?
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Mobilya ve Dekorasyon İş İmkanları 2017
Mobilya ve Dekorasyon Mezunları Ne İş Yapar?
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Maaşları 2017
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Mobilya ve Dekorasyon KPSS Taban Puanları 2017
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Yorumları 2017

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Nedir?
Mobilya ve Dekorasyon alanında ilgili kavram, terminoloji, malzeme ve üretim teknolojilerini öğrenmiş ve özümsemiş, bu sektörde ihtiyaç duyulan yeni sistemleri tanıma ve uygulama yeteneğine sahip, planlamada ve üretimde ortaya çıkacak sorunları çözebilecek, yeni yöntem ve modeller tasarlayabilecek yeteneklere sahip, sektörün ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilecek yetkinlikte, işçi sağlığı ve iş güvenliği, kalite güvence, ürün ve sistem tasarımı, üretim planlama ve üretim sistemlerinde görev alabilecek nitelikte teknik elemanlar yetiştirmektir. 

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Mobilya ve Dekorasyon Programı ahşap ve türevi malzemeleri, mobilya hırdavat ve donanımlarını, kullanılacağı yer ve amacına göre mobilya tasarımını, üretim yöntem ve teknolojilerini, makinelerin periyodik bakımlarını, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile verilen programa göre üretim yapmayı ve yaptırmayı kapsayan bir programdır.

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü İş İmkanları
Mobilya ve Dekorasyon Programından mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlilikler doğrultusunda Mobilya sektöründe, mal ve hizmet üreten, mobilya atölye ve fabrikalarında, iç mimari bürolarında, ihtiyaç duyan kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilirler. 

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Program mezunları
-Kamu kurum ve kuruluşlarında (Eski eserlerin restorasyonu, inşaat ve yapı alanında, ağaç işleri sektöründe),
-İç Mimari bürolarında,
-Fabrikalarda
-Kereste endüstrisinde,
-Prefabrik ev yapımı alanında,
-Hammadde üretiminde tekniker olarak çalışırlar.

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Maaşları
Mobilya ve Dekorasyon bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Mobilya ve Dekorasyon mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Mobilya ve Dekorasyon maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği
-Endüstri Tasarımı
-Endüstri Ürünleri Tasarımı
-Endüstriyel Tasarım
-İç Mimarlık
-İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
-İmalat Mühendisliği
-Orman Endüstrisi Mühendisliği
-Orman Mühendisliği

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Mobilya ve Dekorasyon mezunlarının 87-88 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Mobilya ve Dekorasyon bölümü iş olanakları 2 yıllık Mobilya ve Dekorasyon mezunları ne iş yapar, Mobilya ve Dekorasyon bölümü hakkında bilgi, Mobilya ve Dekorasyon maaşları, Mobilya ve Dekorasyon KPSS atama puanları, Mobilya ve Dekorasyon iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger