Mobil Teknolojileri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Mobil Teknolojileri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Mobil Teknolojileri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Mobil Teknolojileri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Mobil Teknolojileri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Mobil Teknolojileri Bölümü Nedir?
Mobil Teknolojileri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Mobil Teknolojileri İş İmkanları 2017
Mobil Teknolojileri Mezunları Ne İş Yapar?
Mobil Teknolojileri Bölümü Maaşları 2017
Mobil Teknolojileri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Mobil Teknolojileri KPSS Taban Puanları 2017
Mobil Teknolojileri Bölümü Yorumları 2017

Mobil Teknolojileri Bölümü Nedir?
Bilişim ve iletişim pazarında yer alan mobil cihazların temel bilgileri ile donatılmış, teknik bilgi ve beceriye sahip, mobil cihaz platformları üzerinde güncel yazılım dillerini kullanabilen, yazılım geliştirebilen ve yenilenen teknolojiye kolayca uyum sağlayabilen uzman yazılımcılar yetiştirmektir.

Mobil Teknolojileri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Mobil Teknolojiler Programcılığı öğrencileri iki yıllık eği­timleri süresi sonunda, Mobil Sağlık, Mobil Eğitim, Mobil Ödeme, Mo­bil Pazarlama, Mobil Cihaz Veri Güvenliği, M2M (Makineden Makineye İletişim), İstemci, Sunucu, Kablosuz İletişim Sistemleri vb. alanlarda sektörün yazılımsal, donanımsal ihtiyaçlarını veri ve cihaz güvenliğini ön plana alarak karşılayabilecek bilgi ve beceriye sahip olarak mezun olacaktır. Mobil Teknolojisi programı öğrencilerine; Mobil Cihazlar için Geliştirme Platformu Yazılım Kurulumu ve Yönetimi, Grafik ve Animasyon, Programlama Temelleri, Yazılım Kurulumu ve Yönetimi, Web Tasarımı, Veri Tabanı, Web Editörü, Görsel Programlama, Mobil Cihaz Donanımı, IOS Programlama, ve İnternet Programcılığı ekseninde dersler verilmektedir.

Mobil Teknolojileri Bölümü İş İmkanları
Radyo, televizyon ve daha birçok özel ve devlet kuruluşlarının bilgi işlem bölüm veya birimleri, Bilişim ve iletişim sektörlerindeki tüm özel şirketler ya da kamu kuruluşları, Yazılım firmaları, telekomünikasyon sektörü, Gsm operatörleri, sanayi kuruluşları, Lojistik firmaları, eğitim kurumlarının bilgi işlem birimleri, Sağlık kurum ve kuruluşlarının bilgi işlem birimleri, Askeri kurumların bilgi işlem birimleri, Araştırma merkezlerinin bilgi işlem birimleri, Bankalar ve diğer işletmelerde iş bulma imkânına sahiptirler.

Mobil Teknolojileri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bu programdan mezun olan öğrenciler; GSM operatörlerinde, bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmalarda, yazılım şirketlerinde, bankaların teknoloji destek departmanlarında ve mobil teknolojiyi kullanan tüm firmaların ilgili departmanlarında çalışabilirler.

Mobil Teknolojileri Bölümü Maaşları
Mobil Teknolojileri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Mobil Teknolojileri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Mobil Teknolojileri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Mobil Teknolojileri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Bilgisayar Mühendisliği
-Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri
-Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri
-Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
-Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
-Bilgisayar - Enformatik
-Bilişim Sistemleri Mühendisliği
-Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri
-Enformasyon Teknolojileri
-Fizik
-İstatistik
-İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri
-Kontrol Mühendisliği
-Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği
-Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
-Matematik-Bilgisayar
-Meteoroloji Mühendisliği
-Uzay Mühendisliği
-Yazılım Mühendisliği

Mobil Teknolojileri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Mobil Teknolojileri mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Mobil Teknolojileri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Mobil Teknolojileri bölümü iş olanakları 2 yıllık Mobil Teknolojileri mezunları ne iş yapar, Mobil Teknolojileri bölümü hakkında bilgi, Mobil Teknolojileri maaşları, Mobil Teknolojileri KPSS atama puanları, Mobil Teknolojileri iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger