Marina İşletme Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Marina İşletme hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Marina İşletme bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Marina İşletme mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Marina İşletme bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.


İÇİNDEKİLER
Marina İşletme Bölümü Nedir?
Marina İşletme Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Marina İşletme İş İmkanları 2017
Marina İşletme Mezunları Ne İş Yapar?
Marina İşletme Bölümü Maaşları 2017
Marina İşletme Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Marina İşletme KPSS Taban Puanları 2017
Marina İşletme Bölümü Yorumları 2017

Marina İşletme Bölümü Nedir?
Marina, küçük teknelerin ve yatların barınabilmeleri için özel bir mendirekle çevrilen veya bir liman içinde ayrılan deniz alanı, yat limanı.

Marina İşletme Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Dünyanın küreselleşmesinde önemli rolü olan denizler, son yıllarda önemi hızla artan deniz turizmi, özellikle turizm endüstrisi için temel bir faktör, dünya ülkeleri için bir cazibe merkezi olmuştur. Denize dönük bir eğlence ve dinlenme endüstrisi olan deniz turizmi, turizm aktiviteleri içerisinde son yıllarda hızla gelişme göstermiştir. Yoğun kent yaşamının getirdiği baskıyla, insanların deniz ve doğa özlemlerinin giderek artması, aktif uğraşlarda bulunma isteği, standart yaşama olan tepkisi, ekonomik refah düzeyinin yükselmesi ve teknolojik gelişmeler, yatçılık ve ona bağlı olarak da yat limanı (marina) endüstrisini hızla geliştirmiştir.

Marina İşletme Bölümü İş İmkanları
Marina İşletme Programı mezunları, marinalar başta olmak üzere yat acenteleri, brokerlik şirketleri, yat üretim, bakım, onarım tersaneleri veya limanlarda çalışabilir.

Marina İşletme Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bölüm mezunları KPSS önlisans oturumunda başarılı olduğunda ve KPSS atamalarında bölüme kontenjan ayrıldığında çeşitli kamu kuruluşlarında çalışabilir; ancak mezunlarının neredeyse tamamı özel sektörde faaliyet göstermektedir.

Marina İşletme Bölümü Maaşları
Marina İşletme bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Marina İşletme mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Marina İşletme maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 3500 ila 4500 lira arasında değişebilmektedir.

Marina İşletme Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi
-Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
-Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
-Güverte
-İşletme
-İşletme Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi

Marina İşletme Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Marina İşletme mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Marina İşletme Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Marina İşletme bölümü iş olanakları 2 yıllık Marina İşletme mezunları ne iş yapar, Marina İşletme bölümü hakkında bilgi, Marina İşletme maaşları, Marina İşletme KPSS atama puanları, Marina İşletme iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger