Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Lastik ve Plastik Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Nedir?
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Lastik ve Plastik Teknolojisi İş İmkanları 2017
Lastik ve Plastik Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Lastik ve Plastik Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Nedir?
Lastik-plastik programının amacı otomobil lastiği ve plastik imalinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. 

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Lastik ve Plastik malzemelerin sentezi, karakterizasyonu, kalıplanma yöntemleri, parça ve kalıp tasarımını bilen Lastik ve Plastik Teknikeri yetiştirir. 2 yılda 4 dönem eğitim verir. Lastik-plastik programında matematik fizik fiziksel kimya teknik resim ekonomi iş hukuku güzel sanatlar plastik ve lastik teknolojisi plastik ve lastik makinelerihttp://www.bakimliyiz.com/images/smilies/smilev.gif proses teknolojisihttp://www.bakimliyiz.com/images/smilies/smilev.gif makine bilgisi gibi dersler okutulmaktadır. 
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Lastik ve Plastik teknikerleri lastik plastik fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirler. Ülkemizde otomotiv endüstrisi ve plastik tüketimi geliştikçe lastik teknikerlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.
Lastik ve Plastik malzeme üretimi, parça üretimi, kalite kontrol, satış ve servis hizmetleri sunan firmalarda Lastik ve Plastik Teknikeri olarak istihdam edilebilirler.
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Lastik-plastik programını bitiren bir kimse "Lastik-Plastik Teknikeri" unvanı almaya hak kazanır. Lastik-plastik teknikeri lastik ve plastik üreten fabrikalarda lastik hamurundan motorlu araç lastiği ve plastik imali için planlanan işleri yürütür. Lastik-plastik teknikeri kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında çalışır. 
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Maaşları
Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Lastik ve Plastik Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-İmalat Mühendisliği
-Kimya
-Kimya Mühendisliği
-Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya
-Polimer Mühendisliği

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunlarının 82-83 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Lastik ve Plastik Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Lastik ve Plastik Teknolojisi maaşları, Lastik ve Plastik Teknolojisi KPSS atama puanları, Lastik ve Plastik Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger