Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Nedir?
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi İş İmkanları 2017
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Nedir?
Program, kuruyemiş sektörünün ihtiyaç duyduğu; üretimde kullanılan hammaddeleri bilen, depolama ve işleme konularına hakim, kuruyemiş araştırma-geliştirme faaliyetlerinde bulunabilen, üretimden kalite kontrole ve satın almaya kadar her departmanda çalışabilen, yeterli bilgi ve beceriye sahip  teknikerlerin yetiştirilmesini amaçlıyor. 
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi programından mezun olanlar Kuruyemiş Üretim Teknikeri unvanı alırlar.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi programında; kuruyemiş üretiminde kullanılan hammaddelerin tanınması, hammaddelerin depolanması, işlenmesi ve ürün depolama gibi sektörün gerektirdiği bütün alanlarda teorik ve teknik eğitim sunulmaktadır.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Bu programdan mezun olanlar, kuruyemiş üretim teknikeri unvanını alırlar Programı tamamlayan öğrenciler kuruyemiş işletmelerinde AR-GE, planlama, üretim sorumlusu ve yöneticisi, kalite kontrol, satın alma departmanlarında yetkili olarak istihdam edilebilirler.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Kuruyemiş sanayisinde büyük bir yetişmiş kalifiye eleman açığı var. Bunu karşılamak için böyle bir program açılma gereği duyuldu. Gaziantep kuruyemiş sanayisinde ileri bir şehir, o yüzden burada böyle bir bölüm açılması uygun görüldü. Mezun öğrencilerimiz sayesinde tüketici daha denetimli, daha kaliteli, daha temiz kuruyemiş tüketmiş olacak. Ara eleman açığını mezun olan öğrenciler kapatmış olacak.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Maaşları
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Bahçe Bitkileri
-Bitkisel Üretim ve Teknolojileri
-Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması
-Bitki Koruma
-Tarla Bitkileri
-Gıda Mühendisliği
-Gıda Teknolojisi

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi maaşları, Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi KPSS atama puanları, Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger