Kaynak Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Kaynak Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Kaynak Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Kaynak Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Kaynak Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Kaynak Teknolojisi Bölümü Nedir?
Kaynak Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Kaynak Teknolojisi İş İmkanları 2017
Kaynak Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Kaynak Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Kaynak Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Kaynak Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Kaynak Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Kaynak Teknolojisi Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Kaynak Teknolojisi programı, bileşiminde metal bulunan maddeler üzerinde teknik işlemleri yapabilecek bilgiye sahip ve yapılan işlemlerin denetimlerini sağlayabilecek ara elemanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kaynak Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Mezunlar kamuya veya özel sektöre ait demir, çelik, alüminyum, döküm fabrikalarında, makine, havacılık, otomotiv, inşaat, gemi sanayiinde tekniker olarak çalışabilirler.

Bölüm mezunları, ‘’Kaynak Teknikeri’’ unvanını alarak mezun olan öğrenciler görev itibarı ile üst düzey yönetici ve mühendis ile usta ve teknisyen arasında bulunan teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazla bir uygulama becerisine sahip bir teknik eleman olarak bazı küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilir ve ara eleman olarak sanayinin çeşitli dallarında çalışmakla birlikte kendi adına iş yeri açıp çalıştırabilirler.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezunlar kamuya veya özel sektöre ait demir çelik, alüminyum, döküm fabrikalarında, makine, havacılık, otomotiv, inşaat, gemi sanayinde tekniker olarak çalışabilirler. Kaynak teknikerleri, kamu ve özel kuruluşlara ait fabrikalarda ve atölyelerde;
-Mühendis tarafından hazırlanan iş planının uygulanması ile ilgili çalışmaları yürütür.
-Üretim faaliyetinin planlanmasında, kaynak yaparken hangi malzemenin kullanılacağına ve hangi yöntemle yapılacağına karar vermede mühendise yardımcı olur.
-Her çeşit kaynaklı yapıları çizer ve kaynak yapar.
-Üretimi denetler.
-Kalite kontrol işlerini yürütür.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Maaşları
Kaynak Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Kaynak Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Kaynak Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
-Malzeme Mühendisliği
-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Kaynak Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Kaynak Teknolojisi mezunlarının 73-75 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Kaynak Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Kaynak Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Kaynak Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Kaynak Teknolojisi maaşları, Kaynak Teknolojisi KPSS atama puanları, Kaynak Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger