Kağıt Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Kağıt Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Kağıt Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Kağıt Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Kağıt Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Kağıt Teknolojisi Bölümü Nedir?
Kağıt Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Kağıt Teknolojisi İş İmkanları 2017
Kağıt Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Kağıt Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Kağıt Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Kağıt Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Kağıt Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Kağıt Teknolojisi Bölümü Nedir?
Kağıt Teknolojisi Programının amacı kağıt sektörünün ihtiyacı olan fabrikalara(kağıt, karton,oluklu mukavva ) hem laboratuar hem de üretim konusunda ara eleman yetiştirmektir. Programda dersler teorik ve uygulamalı bilgiler olarak (fabrikalarda) verilmektedir.

Kağıt Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Kağıt Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Kağıt Teknolojisi programını bitirenlere “Kağıt Teknikeri” unvanı verilir. Kağıt teknikeri, çeşitli kağıt ve karton üreten fabrikalarda makineleri çalıştırma, ürünlerin kalitesini kontrol etme gibi görevlerin yürütülmesinde mühendis ile işçi arasında köprü işlevi görür.
SEKA kapatıldıktan sonra özel setördeki fabrikalarda kolaylıkla iş imkanı bulabilmektedirler.

Kağıt Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mühendisin planları doğrultusunda ;
- Kağıt üretiminde kullanılacak katkı maddelerinin yeterliliğini test ederek standartlara uygunluğunu belirler,
- Çalışanlarla ilgili çalışma programlarını hazırlar,
- Kağıt ve kağıt ürünlerinin üretim safhalarını kontrol ederek varsa eksiklikleri tespit eder,
- Üretimdeki aksaklıkları ilgilisinden öğrenip, gerekli tedbirleri alır veya alınmasını önerir,
- Elde edilen kağıt ve kağıt ürünlerinin kaliteye uygunluk kontrolünü yapar,
- Kağıt fabrikalarında ustabaşı ile mühendis (şef) arasındaki iletişimi sağlar, ustabaşından tespit ettiği bilgileri mühendise aktarır.

Kağıt Teknolojisi Bölümü Maaşları
Kağıt Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Kağıt Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Kağıt Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Kağıt Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği
-Kimya
-Kimya Mühendisliği
-Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya
-Orman Endüstrisi Mühendisliği

Kağıt Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Kağıt Teknolojisi mezunlarının 84-85 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Kağıt Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Kağıt Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Kağıt Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Kağıt Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Kağıt Teknolojisi maaşları, Kağıt Teknolojisi KPSS atama puanları, Kağıt Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger