İnşaat Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
İnşaat Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için İnşaat Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. İnşaat Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. İnşaat Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
İnşaat Teknolojisi Bölümü Nedir?
İnşaat Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
İnşaat Teknolojisi İş İmkanları 2017
İnşaat Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
İnşaat Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
İnşaat Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
İnşaat Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
İnşaat Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

İnşaat Teknolojisi Bölümü Nedir?
İnşaat Programı; iki yıllık olup, İnşaat uygulamaları, teorisi, yapım teknikleri ve malzemeler hakkında öğretim veren teknik bir programdır. Eğitim Türkçedir.

İnşaat Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
Bu programda mesleki yeterliklere yönelik olarak; Bilgi ve iletişim teknolojileri, teknik resim, yapı malzemeleri, mekanik ve statik, çevre koruma, beton teknolojisi, mukavemet, yapı statiği, ölçme bilgisi, meslek resmi, karayolu inşaatı, zemin mekaniği, betonarme, çelik yapılar, su temini ve iletimi, yapı onarım ve güçlendirme, yapı metrajı ve maliyeti gibi temel alan dersleri okutulmaktadır.

İnşaat Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Mezunlarımız, inşaat yapım faaliyetinin gerçekleştirildiği her türlü kamu-özel kuruluşları, bu faaliyetleri yürüten taahhüt firmaları, mimarlık-mühendislik büroları ile kendi kuracakları işletmelerde görev alabilmektedir.

İnşaat Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
İnşaat teknikerleri; baraj, yol, hava alanı, konut vb.yapı inşaatlarında aktif olarak görev alan, kontrollük hizmeti veren firmalar ile kamu yada yerel yönetimlerde teknik eleman olarak görev alan meslek grubunu oluştururlar.
Mezunlarımızın yapıya ilişkin metraj ve keşif işlemlerini yaparak hakediş düzenlemeleri, şantiye iş planlarının hazırlanması, yapıların güvenilir ve projesine uygun olarak yapılması ve diğer mühendislik teknolojisine ilişkin çalışmalar için yeterli teorik ve pratik bilgi düzeyinde olmaları beklenir.
İnşaat Teknikerleri: kendi işletmesini kurup işletebilecek bir güven duygusu ile donanmış; proje, yapı, sigorta, vergi ve sağlık kuruluşları ile ilgili mevzuatı bilen halk ile ilişki kuracak niteliklere sahip olmalıdır.

İnşaat Teknolojisi Bölümü Maaşları
İnşaat Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. İnşaat Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. İnşaat Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

İnşaat Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-İnşaat Mühendisliği
-Mimarlık

İnşaat Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda İnşaat Teknolojisi mezunlarının 79-86 puanlarla atandığını görmekteyiz.

İnşaat Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


İnşaat Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık İnşaat Teknolojisi mezunları ne iş yapar, İnşaat Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, İnşaat Teknolojisi maaşları, İnşaat Teknolojisi KPSS atama puanları, İnşaat Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger