İç Mekan Tasarımı Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
İç Mekan Tasarımı hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için İç Mekan Tasarımı bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. İç Mekan Tasarımı mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. İç Mekan Tasarımı bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
İç Mekan Tasarımı Bölümü Nedir?
İç Mekan Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi 2017
İç Mekan Tasarımı İş İmkanları 2017
İç Mekan Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar?
İç Mekan Tasarımı Bölümü Maaşları 2017
İç Mekan Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
İç Mekan Tasarımı KPSS Taban Puanları 2017
İç Mekan Tasarımı Bölümü Yorumları 2017

İç Mekan Tasarımı Bölümü Nedir?
İç Mekan Tasarımı Önlisans Programı, özgün tasarımlarla iç mekanları renklendiren, kendi tarzını oluşturabilen uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

İç Mekan Tasarımı Bölümü İş İmkanları
Mezun olan öğrenciler kamu kurumlarında Tekniker ünvanı ile istihdam edilebileceklerdir. Tekniker; çalışma alanındaki görevi itibariyle üst düzey yönetici ve/veya mühendis ile teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip bir ara teknik elemandır. Bu özelliklere sahip bir eleman küçük veya orta büyüklükteki işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilir.

-Mobilya ve Dekorasyon atölyelerinin tasarım bölümleri
-Restorasyon firmalarında proje elemanı
-Mimarlık ve mühendislik bürolarında çizim elemanı veya tasarımcı
- Maket yapım bürolarında vb sektörlerde yönetici, yönetici asistanı, yetkili, kontrolör.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
İç mekan tasarımı teknisyenleri mimarlık bürolarında, mobilya üretimi ile ilgili sektörde ve iç mekanda kullanılan süsleyici unsurların üretimini yapan iş yerlerinde teknik eleman olarak istihdam edilebildikleri gibi kendi iş yerlerini de açabilirler
-Müşterinin istek ve ihtiyaçlarını saptar,
-Mekanda yapılabilecek gereken değişiklikleri belirler,
-Yapılacak işlerin planını hazırlar veya hazır planı yorumlar ve uygular,
-Boş bir mekanın elektrik, su vb. donanım ihtiyacını da belirler,
-Mekana uygun türde ve miktarda yapı malzemesini seçer,
-Kullanılacak malzemelerin hesabını yapar,
-Teknik çizim yapar,
-Özgün iç mekan tasarımları yapar.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Maaşları
İç Mekan Tasarımı bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. İç Mekan Tasarımı mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. İç Mekan Tasarımı maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-El Sanatları
-Geleneksel Türk El Sanatları
-Geleneksel Türk Sanatları
-İç Mimarlık
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
-Mimarlık
-Tezhip
-Tezhip (Süsleme)

İç Mekan Tasarımı Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda İç Mekan Tasarımı mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


İç Mekan Tasarımı bölümü iş olanakları 2 yıllık İç Mekan Tasarımı mezunları ne iş yapar, İç Mekan Tasarımı bölümü hakkında bilgi, İç Mekan Tasarımı maaşları, İç Mekan Tasarımı KPSS atama puanları, İç Mekan Tasarımı iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger