Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Nedir?
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi İş İmkanları 2017
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar?
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Maaşları 2017
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi KPSS Taban Puanları 2017
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Yorumları 2017

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Nedir?
Bölümün temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip bireyler yetiştirmektir.
Ülke politikaları çerçevesinde hemen hemen her ilde bir havalimanı açılması ve ülkemizde havalimanı yer hizmetleri sunan işletmelerin hızla küreselleşerek dünyanın çeşitli yerlerindeki havalimanlarının işletme hakkını devralması sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün sürekli olarak artmasını da beraberinde getirmektedir.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü İş İmkanları
Hava alanlarında pilot, yardımcı pilot ve uçak bakım teknisyeni hariç diğer tüm departmanlarda çalışabilme imkanları vardır.
-Havalimanı yer hizmetleri işletmelerinin tüm ilgili departmanlarında,
-Bilet satış vb. alanlarda faaliyet gösteren tüm acente benzeri işletmelerde,
-Yer hizmetleri benzeri hizmetler sunan turistik tesislerde,
-Yer hizmetleri ile ilgili hizmet sunan danışmanlık ve eğitim kuruluşlarında,
-Üniversitelerde ve lojistik meslek liselerinde,
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gibi ilgili devlet kurumlarında çalışabilirler.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bölümden mezun olan öğrencilere "Yer Hizmetleri Teknikeri" unvanı verilir. Yer hizmetleri teknikeri, uçakların park edecekleri yerleri, uçak tiplerini ve alanda kalacakları süreyi göz önüne alarak tespit eder, uçakların ayrılan yerlere park edilmeleri veya ikmal yerlerine götürülmeleri ile ilgili işleri yönetir.
Öğrencilerimiz iş hayatında TGS, Çelebi, Havaş gibi Yer Hizmetleri veren kuruluşlarda, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Onur Air gibi havayolu şirketlerinde, DHMİ, SHGM gibi devlet kuruluşlarında, TAV gibi terminal işletmeciliği yapan şirketlerde ve diğer havacılık kuruluşlarının yer-uçuş işletme bölümlerinde görev alabilirler. Ülkemizde hava taşımacılığı geliştikçe yer hizmetleri tekniklerine duyulan ihtiyaç da artmaktadır.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Maaşları
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Havacılık Yönetimi
- İşletme
-İşletme Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Seyahat İşletmeciliği
-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Lojistik
-Turizm İşletmeciliği

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü Yorumları
Havacılık sektörü her an gelişen bir sektördür. Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü ile aynı düzeyde bir bölümdür. Hava alanlarında pilot, yardımcı pilot ve uçak bakım teknisyeni hariç diğer tüm departmanlarda çalışabilme imkanları vardır. Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü iş olanakları 2 yıllık Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi mezunları ne iş yapar, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi bölümü hakkında bilgi, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi maaşları, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi KPSS atama puanları, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger