Hava Lojistiği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Hava Lojistiği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Hava Lojistiği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Hava Lojistiği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Hava Lojistiği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Hava Lojistiği Bölümü Nedir?
Hava Lojistiği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Hava Lojistiği İş İmkanları 2017
Hava Lojistiği Mezunları Ne İş Yapar?
Hava Lojistiği Bölümü Maaşları 2017
Hava Lojistiği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Hava Lojistiği KPSS Taban Puanları 2017
Hava Lojistiği Bölümü Yorumları 2017

Hava Lojistiği Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Hava Lojistiği Bölümü Hakkında Bilgi
Program, iş ve yönetim becerilerinin gerekliliklerini, havacılık sektörünün karmaşık yapısını çözebilecek becerileri öğretmeye yöneliktir.
Hava Lojistiği, gelişen lojistik sektöründe mal, bilgi ve insan kaynakları akışının stratejik yönetimi ve kontrolüne odaklı oldukça yeni bir programdır. Program, iş ve yönetim becerilerinin gerekliliklerini, havacılık sektörünün karmaşık yapısını çözebilecek becerileri öğretmeye yöneliktir. Bu programda öncelikli olarak; hava lojistiği yönetimi, stok kontrolü ve envanter yönetimi, havacılıkta iş gücü yönetimi, tüketici davranışları ve şikayet yönetimi ile havacılık faaliyetlerini organize etme ve planlama eğitimi veren dersler vardır. Bunların yanında, Türk Dili, İnkılap Tarihi, Bilişim Teknolojileri gibi temel dersler de okutulmaktadır.

Hava Lojistiği Bölümü İş İmkanları
-Havayolu işletmeleri
-Kargo şirketlerinin hava kargo bölümü 

Hava Lojistiği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Devlet kurumlarına atanmak isteyenlerin KPSS'de başarılı olması gerekir. 

Hava Lojistiği Bölümü Maaşları
Hava Lojistiği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Hava Lojistiği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Hava Lojistiği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Hava Lojistiği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Havacılık Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Lojistik
-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
-Uluslararası Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

Hava Lojistiği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Hava Lojistiği mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Hava Lojistiği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Hava Lojistiği bölümü iş olanakları 2 yıllık Hava Lojistiği mezunları ne iş yapar, Hava Lojistiği bölümü hakkında bilgi, Hava Lojistiği maaşları, Hava Lojistiği KPSS atama puanları, Hava Lojistiği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger