Grafik Tasarımı Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Grafik Tasarımı hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Grafik Tasarımı bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Grafik Tasarımı mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Grafik Tasarımı bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

Çevremize baktığımızda gördüğümüz her şey bir tasarımcının elinden çıkmış bulunmaktadır. Grafik ifade iletişimin ayrılmaz ve en önemli parçası, aynı dili konuşmayanların bile birbirini anlayabildiği iletişim aracıdır. Yazı, biçim, renk ve çizgi gibi görsel araçlar yardımıyla iletişim kurmanın sanatı ve tasarımıdır.
Her türlü firmanın reklam, iletişim, pazarlama ve satış bölümleri hedef kitlesine ulaşırken kullandığı mecralarda tasarıma ihtiyaç duyuyor.
Her ölçekteki işletme müşterileri ile kurduğu iletişimde bir tasarımcının elinden çıkacak üretimlere ihtiyaç duyuyor.
Rekabet arttıkça, ilgi çeken tasarımlara ve dolayısıyla bu işi profesyonel yapanlara ihtiyaç artıyor.

İÇİNDEKİLER
Grafik Tasarımı Bölümü Nedir?
Grafik Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Grafik Tasarımı İş İmkanları 2017
Grafik Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar?
Grafik Tasarımı Bölümü Maaşları 2017
Grafik Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Grafik Tasarımı KPSS Taban Puanları 2017
Grafik Tasarımı Bölümü Yorumları 2017

Grafik Tasarımı Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Grafik Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Öğrencilere sanat ve tasarıma yönelik kuramsal derslerin yanı sıra, tasarım ve görsel kültür ile ilgili güncel teknoloji kullanımını ve estetik bilgi içeren uygulamalı dersler de bütünleşik olarak verilmektedir.

Grafik Tasarımı Bölümü İş İmkanları
-Reklam ajansları
-Fotoğraf Ajansları
-Multimedya Tasarımı
-Matbaalar
-Yayınevleri
-Gazeteler
-Dijital Prodüksiyon Şirketleri
-Dergiler
-Grafik tasarım öğretmenliği
-Kurumsal Şirketlerin Grafik Departmanları
-Televizyon kanalları
-Freelance (Serbest) = Girişimcilik

Grafik Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Grafik tasarımı bölümü öğrencileri grafik ve web tasarım ajanslarında, özel veya kamu televizyonlarında, internet üzerinden yayın yapan televizyon ve haber ajanslarında, dergi ve gazete gibi çeşitli basılı yayıncılık alanında tasarımcı olarak çalışabilirler.

Grafik Tasarımı Bölümü Maaşları
Grafik Tasarımı bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Grafik Tasarımı mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Grafik Tasarımı maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Grafik Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Fotoğraf
-Fotoğraf ve Video
-Grafik
-Grafik Tasarım
-Grafik Tasarımı
-Görsel İletişim
-Görsel İletişim Tasarımı
-Görsel Sanatlar
-Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
-İletişim Tasarımı
-İletişim ve Tasarım

Grafik Tasarımı Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Grafik Tasarımı mezunlarının 84-85 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Grafik Tasarımı Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Grafik Tasarımı bölümü iş olanakları 2 yıllık Grafik Tasarımı mezunları ne iş yapar, Grafik Tasarımı bölümü hakkında bilgi, Grafik Tasarımı maaşları, Grafik Tasarımı KPSS atama puanları, Grafik Tasarımı iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger