Görsel İletişim Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Görsel İletişim hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Görsel İletişim bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Görsel İletişim mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Görsel İletişim bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Görsel İletişim Bölümü Nedir?
Görsel İletişim Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Görsel İletişim İş İmkanları 2017
Görsel İletişim Mezunları Ne İş Yapar?
Görsel İletişim Bölümü Maaşları 2017
Görsel İletişim Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Görsel İletişim KPSS Taban Puanları 2017
Görsel İletişim Bölümü Yorumları 2017

Görsel İletişim Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-4 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Görsel İletişim Bölümü Hakkında Bilgi
Görsel İletişim, görme ve algılama yetisini iletişime çok amaçlı katan bir bölümdür. Bölümde kitle iletişim ve sosyal bilimlere yönelik derslerle birlikte görsel iletişimin gereksinimi olan, teknoloji ve estetikle geliştirilen  uygulama dersleri bütünleşik olarak işlenmektedir. Amaç medyanın tüm alanlarında, yazılı basından dergi, gazete, afişe ve kurumsal kimlik uygulamalarına dek görsel iletişim kavram, teknik ve uygulamalarını yaratıcı düşünceyi de kapsayacak biçimde öğrenci için bilinir ve kullanılır hale getirmektir.
Görsel İletişim Bölümünün eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

Görsel İletişim Bölümü İş İmkanları
---Reklam ajanslarında,
---Dijital prodüksiyon ajanslarında,
---Sosyal medya ajanslarında,
    - Arayüz tasarımı
    - Grafik tasarımı
    - Etkileşim tasarımı
    - Mobil proje tasarımı
    - Sosyal medya uzmanlığı
    - Dijital (Sayısal) proje yöneticiliği

Görsel İletişim Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Görsel İletişim mezunları KPSS önlisans oturumunda başarılı olduğu takdirde çeşitli devlet kurumlarında memurluk statüsünde çalışabilir. Özel sektörde çalıştığı alanlarda farklı görevlerde bulunabilir. Örneğin bir reklam firmasında çalışıyorsa reklam tasarımı yapar, bir basımevinde çalışıyorsa çeşitli kitap ve dergilerin kapaklarını tasarlar, mobil oyun tasarımları ve benzeri işler yapar.

Görsel İletişim Bölümü Maaşları
Görsel İletişim bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Görsel İletişim mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Görsel İletişim maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Görsel İletişim Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Fotoğraf ve Video
-İletişim Tasarımı ve Yönetimi
-Gazetecilik
-Görsel İletişim
-Görsel İletişim Tasarımı
-Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
-İletişim
-İletişim Bilimleri
-İletişim Sanatları
-İletişim Tasarımı
-İletişim ve Tasarım
-Medya ve İletişim
-Medya ve İletişim Sistemleri
-Reklam Tasarımı ve İletişimi
-Reklamcılık
-Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
-Yeni Medya ve Gazetecilik
-Yeni Medya

Görsel İletişim Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Görsel İletişim mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Görsel İletişim Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Görsel İletişim bölümü iş olanakları 2 yıllık Görsel İletişim mezunları ne iş yapar, Görsel İletişim bölümü hakkında bilgi, Görsel İletişim maaşları, Görsel İletişim KPSS atama puanları, Görsel İletişim iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger