Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Giyim Üretim Teknolojisi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Giyim Üretim Teknolojisi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Giyim Üretim Teknolojisi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Giyim Üretim Teknolojisi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir?
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Giyim Üretim Teknolojisi İş İmkanları 2017
Giyim Üretim Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar?
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Maaşları 2017
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Giyim Üretim Teknolojisi KPSS Taban Puanları 2017
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Yorumları 2017

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir?
Giyim Üretim Teknolojisi Programının amacı giyim üretim alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası bilgi paylaşımına açık; ürün ve süreçleri teknolojik, çevresel ve toplumsal duyarlılıkları dikkate alarak, optimum şartlarda planlayabilme, üretebilme ve yönetebilme becerilerine sahip; sektörün ihtiyaçlarını sanat, estetik ve tasarım referansı ile karşılayabilen nitelikli meslek elemanı yetiştirmektir. 

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
Giyim üretim teknolojisi alanında çalışmak isteyenler, özel sektörlerdeki tekstil üretim işletmelerinde çalışabilecekleri gibi kendi atölyelerini de açabilirler. Bu alanda eğitim alan kişiler Türkiye´de yaygın olarak iş bulma imkânına sahiptir.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Programdan mezun olanlar '' Hazır Giyim Teknikeri '' unvanını alarak gerek kamu gerekse özel sektörde çalışabilmektedirler. Aynı zamanda hazır giyim, tekstil ve konfeksiyon sanayiinin ilgili dallarında orta kademe yönetici, planlama, tasarım, modelhane departmanlarında, işletmelerin üretim hatları ile eğitim departmanlarında çalışma olanağına sahiptirler.
  -Modele ve ölçüye uygun kalıp hazırlamak.
  -Kalıpları şablonlamak.
  -Kalıpları serilemek.
  -Modele uygun malzeme tespiti yapmak.
  -Pastal planı hazırlamak.
  -Numune dikimi yaptırmak.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Maaşları
Giyim Üretim Teknolojisi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Giyim Üretim Teknolojisi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Giyim Üretim Teknolojisi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Moda Giyim Tasarımı
-Moda Tasarımı
-Moda ve Tekstil Tasarımı
-Tekstil
-Tekstil Mühendisliği
-Tekstil Tasarımı
-Tekstil ve Moda Tasarımı

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Giyim Üretim Teknolojisi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Giyim Üretim Teknolojisi bölümü iş olanakları 2 yıllık Giyim Üretim Teknolojisi mezunları ne iş yapar, Giyim Üretim Teknolojisi bölümü hakkında bilgi, Giyim Üretim Teknolojisi maaşları, Giyim Üretim Teknolojisi KPSS atama puanları, Giyim Üretim Teknolojisi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger