Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Nedir?
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık İş İmkanları 2017
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Mezunları Ne İş Yapar?
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Maaşları 2017
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık KPSS Taban Puanları 2017
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Yorumları 2017

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Nedir?
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, fotoğrafçı ve kameraman mesleğine yönelik olarak bilgileri ve mesleği yapmaya yönelik hazırlıkları içermektedir. Programda uzaktan eğitime göre hazırlanmış, ders kitaplarıyla birlikte öğretilen bilgileri desteklemek ve pekiştirmek için web ortamında hazırlanmış ve yine web ortamında öğrencilere sunulan eğitim malzemeleri yer almaktadır.​

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-4 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü İş İmkanları
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, basın-yayın sektöründe, kamu ve özel televizyon kanallarında, sinema sektörüne ait film stüdyolarında, video kuruluşlarında, reklamcılık sektöründe çalışabilirler. İllerdeki fotoğraf derneklerine üye olabilir, sergiler açabilir, çalıştaylara katılabilirler. Uluslararası fotoğraf sanatçılarının sergilerine katılabilirler. Fotoğrafçılık alanında düzenlenen yarışmalara katılabilirler.
-Televizyon Kanalları
-Yapım Şirketleri
-Fotoğraf Stüdyoları
-Sinema ve Dizi Setleri
-Belgesel Setleri
-Medya Kuruluşları
-Freelance (serbest)

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezun öğrenciler, tüm işletme disiplinleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı konularına özgü temel bilgileri alacağından, Fotoğraf ve Kamera Teknikeri unvanıyla fotoğrafçılık ve kameramanlık sektörünün reklamcılık, yapım, televizyonculuk, sinema gibi alanlarının yanı sıra özel ve kamu kuruluşlarının halkla ilişkiler ve tanıtım departmanları ile tüm bakanlıkların özel kalem ve halkla ilişkiler alanlarında da istihdam edilebilecektir.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı Önlisans Programından mezun olan öğrenci, önlisans diplomasına sahip olacaktır. Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Fotoğraf ve Kameramanlık programı mezunları, fotoğrafçılık ve kameramanlık sektörünün reklamcılık, prodüksiyon, televizyonculuk, sinema gibi alanların yanı sıra özel ve kamu kuruluşlarının halkla ilişkiler ve tanıtım departmanları, tüm bakanlıkların özel kalem ve halkla ilişkiler alanlarındaki iş imkanlarından yararlanabilmektedir.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Maaşları
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Basın ve Yayın
-Film Tasarımı
-İletişim Tasarımı ve Yönetimi
-Sinema ve Dijital Medya
-Fotoğraf
-Fotoğraf ve Video
-Gazetecilik
-Görsel İletişim
-Görsel İletişim Tasarımı
-Görsel Sanatlar
-Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
-Grafik
-Grafik Tasarım
-Grafik Tasarımı
-İletişim
-İletişim Bilimleri
- İletişim Sanatları
- İletişim Tasarımı İletişim ve Tasarım
-Medya ve İletişim
-Medya ve İletişim Sistemleri
-Radyo ve Televizyon
-Radyo, Televizyon ve Sinema
-Sinema ve Televizyon
-Televizyon Haberciliği ve Programcılığı
-Yeni Medya ve Gazetecilik
-Yeni Medya

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Fotoğrafçılık ve Kameramanlık mezunlarının 72-83 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü iş olanakları 2 yıllık Fotoğrafçılık ve Kameramanlık mezunları ne iş yapar, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü hakkında bilgi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık maaşları, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık KPSS atama puanları, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger