Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı nedir, ne iş yapar, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Puan Türü Nedir?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı puan türü DİL-2’dir.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-5’tir.


Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Eski Yunan Dili ve Edebiyatı KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Olamaz.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Bölümde, 4 yıllık eğitim süresince Eski Hellen dili, alfabesinden başlayarak tüm gramer-syntaks kuralları verilmek suretiyle öğretilmekte, bu bilgiler metin dersleriyle pekiştirilmektedir. Gramer ve metin dersleri doğal olarak öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Metin derslerinde, ilk sınıflarda bu amaca yönelik basit düzeydeki metinlerle öğrencilerin hem öğrendiklerini uygulaması, hem de çeviri yapma becerisini kazanmaları sağlanmakta; üst sınıflarda ise çeşitli yazarların yapıtlarının çevirisine geçilmektedir. Bu derslerin yanında, tüm lisans eğitimini kapsayacak şekilde edebiyat ve kültür dersleri mevcuttur. Edebiyat derslerinde, Homeros Çağı’ndan Bizans Çağı’nın sonuna kadar, Eski Hellen edebiyatındaki bütün edebî türler sistematik bir şekilde okutulmaktadır. Edebiyat derslerine paralel olarak yapılan kültür tarihi derslerinde ise, devlet yapısı (yönetim organizasyonu), ordu, din, bilim, eğitim ve spor gibi konular ele alınmaktadır. Eğitim programımızda, bunların dışında Yunan Filolojisine Giriş, Yunan Paleografyasına Giriş, Yunan Epigrafyasına Giriş ve İlkçağ Felsefesi gibi, eski Hellen dili ve edebiyatı formasyonunu kazanmaları için gerekli dersler de bulunmaktadır. Öğrencilerimizin formasyonları Lâtin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’ndan alınan derslerle tamamlanmaktadır.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
Bölümden mezun olanlar Filolog olarak anılırlar. Doğrusu bu bölümden mezun olup da iş sahibi olmak biraz zordur. Dileyenler belki tercüme işleri ile uğraşarak kazanç elde edebilirler. Belki olur da Dışişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerine alım yapılabilir. O da sınırlı sayıda olur ve karşınızda birçok rakip olacaktır. Kısacası, bölümü okuyanların veya mezun olanların da yorumlarına bakarak söylemeliyiz ki, bu bölümü sadece çok merak ediyorsanız okuyun. Mezun olur hemen işe başlarım diye bir düşünceniz varsa, kuvvetle muhtemeldir ki boşta kalırsınız.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2600-2700 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Yorumları
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı İş Olanakları nelerdir?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı var mı?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar?
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger