Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Eşit Ağırlıklı Programlar nedir, ne iş yapar, Eşit Ağırlıklı Programlar maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Eşit Ağırlıklı Programlar iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Puan Türü Nedir?
Eşit Ağırlıklı Programlar puan türü TM-2’dir.

Eşit Ağırlıklı Programlar İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-3’tür.


Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Eşit Ağırlıklı Programlar KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Eşit Ağırlıklı Programlar KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Eşit Ağırlıklı Programlar Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Olamaz.

Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Hakkında Bilgi
Bölümün puan türü TM-2’dir. TM-2 puanı YGS, LYS-1 ve LYS-3 puanları ile elde edilir. Eğitim süresi 4 yıldır.  Eşit Ağırlıklı Programların temel amacı; Türkiye genelinde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri bünyesinde bulunan bölümlerde okutulan dersler hakkında temel bilgiler verilerek öğrencilere bölüm seçme olanağı tanımaktır. Bu bölümü başarı ile tamamlayan öğrenciler birinci sınıfın sonunda, başarı durumlarına ve ÖSYS sınavı puanına göre Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İktisat ve İşletme bölümlerinden birine dağıtılır.

Eşit Ağırlıklı Programlar Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Devlet kurumları, özel şirketler, üniversiteler bu bölümün başlıca çalışma alanlarını oluşturur. İş olanakları ve çalışma alanları birinci sınıftan sonra seçilen bölüme göre değişebilir.

Eşit Ağırlıklı Programlar İş Olanakları
Eşit Ağırlıklı Programlar mezunu adında mezun olmadığı için bu bölümün iş olanaklarını anlamak için yukarıda saydığımız 3 bölümün de iş imkanlarına bakmak gerekir. Bahsi geçen her üç bölümün de hem devlet kurumlarında hem de özel kuruluşlarda çalışması mümkündür.

Eşit Ağırlıklı Programlar Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2600-2700 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Yorumları
Eşit Ağırlıklı Programlar yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Eşit Ağırlıklı Programlar İş Olanakları nelerdir?
Eşit Ağırlıklı Programlar iş bulma imkanı var mı?
Eşit Ağırlıklı Programlar maaşı ne kadar?
Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger