Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Ermeni Dili ve Edebiyatı nedir, ne iş yapar, Ermeni Dili ve Edebiyatı maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Ermeni Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü Puan Türü Nedir?
Ermeni Dili ve Edebiyatı puan türü DİL-3’tür.

Ermeni Dili ve Edebiyatı İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-5’tir.


Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Ermeni Dili ve Edebiyatı KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Ermeni Dili ve Edebiyatı KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Olamaz.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölümün puan türü DİL-3’tür. DİL-3 puanını elde etmek için YGS ve LYS-5 sınavlarına girmek gerekir. En etkili ders YGS Türkçe dersidir. Yabancı dil bölümü olsa da YGS daha etkili olmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır ve sadece Erciyes üniversitesinde bu bölüm okutulmaktadır. Bölümün amacı, Ermeni Dili ve Edebiyatı ile Ermeni sosyo-ekonomik yapısı, örf adetleri hakkında bilgili elemanlar yetiştirmektir. Kendine has alfabesiyle Ermeni dili, son derece zengin ve köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Ermeni dili, Doğu Ermenicesi ve Batı Ermenicesi olmak üzere ikiye ayrılır. Hint-Avrupa dil ailesine mensup bağımsız bir alt grup dili olan Ermenice, Ermenistan Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu, Kafkaslar ve birçok Avrupa ülkesinde konuşulan Ermenicenin günümüzde yaklaşık 6 milyon kişi tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları, özel sektörlerde istihdam edilebilecekleri gibi üniversiteler ve kamu kurumlarında çalışabilmektedirler. Bunların yanı sıra çeşitli resmi ve özel arşivlerde de görev almaları mümkündür.
Mezunlarımızın istihdam edilmesi amaçlanan özel ve kamu kurumları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Dışişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Yazma Eserler Kurumu, Kütüphaneler, Üniversiteler, STK’lar sayılabilir.

Ermeni Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
Dışişleri Bakanlığı ve bağlı birimleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı birimleri, üniversiteler, tercüme büroları, ithalat-ihracat firmaları, turizm acenteleri bölümün iş imkanları arasındadır.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2600-2700 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü Yorumları
Ermeni Dili ve Edebiyatı yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Ermeni Dili ve Edebiyatı İş Olanakları nelerdir?
Ermeni Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı var mı?
Ermeni Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar?
Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger