Enerji Yönetimi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Enerji Yönetimi bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Enerji Yönetimi nedir, ne iş yapar, Enerji Yönetimi maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Enerji Yönetimi iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık. 

Günümüzde enerji sektöründeki gelişmeler ve enerji alanında faaliyet gösteren şirketlerin sayı ve büyüklükleri dikkate alındığında, enerji yönetiminin gelişen bir alan olduğu görülmektedir. Özellikle enerji üretim ve dağıtım şirketlerinde ve endüstride enerji politikaları ve uygulamaları üzerinde çalışabilecek yetkinliğe sahip uzmanlara ihtiyaç artmaktadır.

Enerji Yönetimi Bölümü Puan Türü Nedir?
Enerji Yönetimi puan türü TM-1’dir.

Enerji Yönetimi İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Enerji Yönetimi bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-3’tür.


Enerji Yönetimi Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Enerji Yönetimi KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Enerji Yönetimi KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Enerji Yönetimi Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Olamaz.

Enerji Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Enerji Yönetimi bölümü Türkiye’de sadece özel KTO Karatay Üniversitesinde bulunuyor. Eğitim süresi 4 yıl olan bir lisans bölümü. Öğrencilerin enerji Yönetimini tercih etmesi için TM-1 puanına sahip olması gerekiyor. TM-1 için ise YGS, LYS-1, LYS-3 sınavlarına girmeleri şart. Başka üniversitede bulunmadığından, dolayısı ile mezun sayısının az olmasından dolayı ilerde iş imkanı çekmeyecek bölümlerden biri gibi görünüyor.

Enerji Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Enerji Yönetimi mezunları; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, EPDK, PİGM, MTA, Bor Enstitüsünde, EİE, EÜAŞ, Öğretim görevlisi veya okutman olarak üniversitelerde, TEİAŞ, TEDAŞ, DSİ, TKİ, TPAO, BOTAŞ, TÜPRAŞ,  TAEK, TEMSAN, BM Hidrojen Enstitüsünde, Taş Kömürü İşletmeleri, TCDD gibi kamu kurumları ile özel işletmelerde çalışma imkanı bulabilecektir.

Enerji Yönetimi İş Olanakları
Bölümü bitirenler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında ve ilgili kuruluşlarında, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde, Maden Tetkik Aramada, Devlet Su İşlerinde ve benzeri diğer kurumlarda çalışabilir. Üniversitede öğretim görevlisi ihtiyacını gidermek için öğretim görevlisi olabilirler. Yine isteyen mezunlar yeterli puanı almak şartı ile KPSS ile normal memur olabilirler.

Enerji Yönetimi Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2600-2700 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Enerji Yönetimi Bölümü Yorumları
Enerji Yönetimi yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Enerji Yönetimi İş Olanakları nelerdir?
Enerji Yönetimi iş bulma imkanı var mı?
Enerji Yönetimi maaşı ne kadar?
Enerji Yönetimi bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger