Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Endüstriyel Kalıpçılık hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Endüstriyel Kalıpçılık bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Endüstriyel Kalıpçılık mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Endüstriyel Kalıpçılık bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.
Ülkemiz Kalıpçılık sektörü açısından büyük mesafeler kat etmiş, kalıp tasarım ve üretimi yaparak ihraç eder duruma gelmiştir. Otomotiv sektörünün de tesiriyle her ölçekte çok sayıda kalıp imalatçısı firma vardır ve gün geçtikçe sayıları artmaktadır. Endüstriyel Kalıpçılık Program Mezunları, modern teknolojiyi takip etmesi ve üst düzey eğitim kalitesi ile Kalıpçılık Sektörünün motor gücü olacaktır. Program mezunları sanayide yaygın olan kalıpçılık alanında iş bulma imkanına sahiptir.

İÇİNDEKİLER
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Nedir?
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Endüstriyel Kalıpçılık İş İmkanları 2017
Endüstriyel Kalıpçılık Mezunları Ne İş Yapar?
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Maaşları 2017
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Endüstriyel Kalıpçılık KPSS Taban Puanları 2017
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Yorumları 2017

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Hakkında Bilgi
Programa kayıtlı öğrenciler iki yıllık eğitim sonunda kalıpçılık konusunda; malzeme, yüzey işleme teknikleri, endüstriyel anlamda kalıplar ve bilgisayar ortamında kalıp tasarımları, kaynak teknikleri.vb.dallarını ilgilendiren ana konularda eğitim alarak tekniker ünvanıyla mezun olurlar. 
Aldıkları eğitim hem teorik hemde pratiğe yönelik olup istihdam edildikleri kuruluşlarda ünvanlarına karşılık gelen sorumlulukları yerine getirmeye gerekli olan bilgi ve beceriyi kazandırmaktadır.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü İş İmkanları
Endüstriyel Kalıpçılık Programı mezunları aşağıda verilen sektörlerde staj ve iş imkanı bulmaktadırlar. Bunun dışında mezunların iş imkânları ve popülerliği giderek artmakta ve istihdam seçenekleri de çoğalmaktadır. Bunlardan bazıları;
Otomotiv sektörünün de tesiriyle her ölçekte çok sayıda kalıp imalatçısı firma vardır ve gün geçtikçe sayıları artmaktadır.Endüstriyel Kalıpçılık Program Mezunları, modern teknolojiyi takip etmesi ve üst düzey eğitim kalitesi ile Kalıpçılık Sektörünün motor gücü olacaktır. Program mezunları sanayide yaygın olan kalıpçılık alanında iş bulma imkanına sahiptir.
Endüstriyel Kalıpçılık günümüzde kalıp otomasyonla üretimin en önemli araçlarından bir tanesidir. Sürekli aynı kalitede ve çok miktarlarda ürün elde edilmek istenildiğinde başvurulan tekniklerden bir tanesi kalıpçılıktır. Ülkemiz “Kalıpçılık” sektörü açısından büyük mesafeler kat etmiş kalıp tasarım ve üretimi yaparak ihraç eder duruma gelmiştir.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
-İmal edilecek ürünün proje ve şartnamelerini inceler,
-Üretilecek ürünün cinsine göre yapılacak kalıpta kullanılacak malzeme türünü belirler,
-Tasarım halindeki kalıbın teknik resmini ve krokisini cizer veya cins ve miktarını belirler,
-Kalıp örneklerinin tasarımını yapar ve kalıbı hazırlar,
Kalıbın denenmesinde ve parça üretiminde büyük önemi olan presleri iş güvenliği kurallarına uygun olarak bağlar,
-Yapılacak üretimin niteliğine göre değişik türlerdeki kalıpları prese bağla***** çeşitli parçaları üretir,
-Yapılan kalıbı montaja hazırlar ve monte eder,
- İstenilen standartta, hiçbir aksaklığa meydan vermeyecek şekilde kalıbı teslim eder.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Maaşları
Endüstriyel Kalıpçılık bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Endüstriyel Kalıpçılık mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Endüstriyel Kalıpçılık maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-İmalat Mühendisliği
-Makine Mühendisliği

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Endüstriyel Kalıpçılık mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Endüstriyel Kalıpçılık bölümü iş olanakları 2 yıllık Endüstriyel Kalıpçılık mezunları ne iş yapar, Endüstriyel Kalıpçılık bölümü hakkında bilgi, Endüstriyel Kalıpçılık maaşları, Endüstriyel Kalıpçılık KPSS atama puanları, Endüstriyel Kalıpçılık iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger