Dijital Oyun Tasarımı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Dijital Oyun Tasarımı bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Dijital Oyun Tasarımı nedir, ne iş yapar, Dijital Oyun Tasarımı maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Dijital Oyun Tasarımı iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık. Eğitim dili İngilizce olan bölüm MF-4 puan türünden öğrenci alımı yapmaktadır.


Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Puan Türü Nedir?
Dijital Oyun Tasarımı puan türü YGS-1’dir.

Dijital Oyun Tasarımı İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Dijital Oyun Tasarımı bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS’dir.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Dijital Oyun Tasarımı KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Dijital Oyun Tasarımı KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Dijital Oyun Tasarımı Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Hayır.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital oyun kullanıcılarının oranında sürekli yükselen bir artış söz konusudur. Sosyal medyadaki yaygınlık ve kitlesel katılımlar, iletişimi erişim olarak geliştiren yeni ağlar, yeni ağlarla beraber ucuzlayan iletişim hizmetleri, kullanıcı artışını olumlu anlamda desteklemektedir. Dijital Oyun Tasarımı Bölümü’nün en önemli özelliği ve avantajı, oyun tasarımını bir iletişim süreci olarak ele alması ve ilgili alanlarla disiplinlerarası çalışmalar yürütmesidir. Mühendislik, mimarlık alanları ile disiplinlerarası çalışmalar yürütmek, BİLGİ'nin dijital medya içerik üretimi perspektifine katkı sağlayacaktır. Bu çerçevede, mimarlık ve inşaat sektörü ile ilgili mühendislik alanları arasındaki ilişkiye benzer bir perspektifle, oyun alanı da dijital medya, sinema, tasarım, mühendislik alanları ile ortak çalışmalar yürütecektir. Bu bağlamda, dijital oyun tasarımı özellikle görsel iletişim tasarımı ve bilgisayar bilimleri alanları ile ilişkili ancak onlardan bağımsız bir eğitim alanı olarak konumlandırılmaktadır.

Dijital Oyun Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Dijital Oyun Tasarımı İş Olanakları
Dijital Oyun Tasarımı Bölümü mezunları, alandaki oyun yazılımcısı, grafik sanatçısı, ses ve görüntü uzmanı, sanat yönetmeni, içerik planlayıcı ve senarist olarak görev yapabileceklerdir. Bölüm mezunları Dijital Oyun Tasarımcısı unvanı ile anılmaktadır.

Dijital Oyun Tasarımı Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-2700 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Yorumları
Dijital Oyun Tasarımı yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Dijital Oyun Tasarımı İş Olanakları nelerdir?
Dijital Oyun Tasarımı iş bulma imkanı var mı?
Dijital Oyun Tasarımı maaşı ne kadar?
Dijital Oyun Tasarımı bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger