Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği nedir, ne iş yapar, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Puan Türü Nedir?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği puan türü MF-4’tür.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-2’dir.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olup öğretmen olma imkanınız bulunmaktadır. Denizcilik alanından formasyon alıp KPSS öğretmenlik oturumundan yeterli puan aldığınız takdirde öğretmen olabilirsiniz.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Akademik eğitim,  sekiz sömestirden oluşmaktadır. Öğrenciler, öncelikle matematik, fizik, kimya, temel mühendislik, teknik resim ve bilgisayar derslerini takiben, seyir ve gemicilik, yük operasyonları, gemi ve gemi yönetimi alanlarınd a uzmanlaşırlar. Program başarı ile tamamlandığında, öğrencilere Deniz Ulaştıma ve İşletme Mühendisliği lisans diploması verilir.  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü, gemilerde çalışacak olan zabit kaptan ve denizciliğin kara ayağında çalışacak olan personelin yetiştirilmesini sağlar. Denizcilik konularında ve gemiadamlarının çalışma şartları ile ilgili konularda araştırma ve geliştirmesi konularını kapsar.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği programının amacı mezunlarını ticari  denizcilik güverte zabitliği görevlerine   hazırlamaktır. Mezunlar, uygun gemilerde vardiya zabiti olarak hazırlık dönemini takiben, dünyanın her yerinde seyreden gemilerde uzakyol kaptanları olarak hizmet edeceklerdir. Mezunlar ayrıca denizcilik, brokerlik, denizcilik sigortacılığı, insan kaynakları, liman yönetimi ve benzeri alanlardaki pozisyonlarda da çalışabileceklerdir.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği İş Olanakları
Mezunların büyük bir bölümü (% 75) Türk ve yabancı bayraklı gemilerde Uzakyol Vardiya Zabiti, Uzakyol 1. Zabit ve Uzakyol Kaptan olarak çalışmaktadırlar, % 15 lik bölümü ise Denizciliğin kara sektöründe hizmet vermektedirler. Mezunların diğer geri kalanları ise farklı sektörlerde çalışmaktadırlar. Bunun yanısıra Denizcilik Müsteşarlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Kılavuzlık hizmateleri gibi alanlardada çalışanlar bulunmaktadır. Sektördeki Gemiadamı açığının fazla olması ve bu açığın her geçen gün artması nedeni ile mezunların istihdamında zorluk yaşanmamaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 lira dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Yorumları
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği İş Olanakları nelerdir?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği iş bulma imkanı var mı?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği maaşı ne kadar?
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger